Sport.pl

Pokazowy handball w Nowym Jorku

Gwiazdy niemieckiej Bundesligi pokonały drużynę World All Stars 32:31 (18:16) w kolejnym  meczu promującym piłkę ręczną w Ameryce. Vive Targi Kielce reprezentował w takim towarzystwie chorwacki skrzydłowy Mirza Dzomba.

Niedzielny mecz w hali Riverbank State Parks w Nowym Jorku obejrzało około tysiąca widzów. Ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata w Szwecji (13-30 stycznia) w obu zespołach zabrakło wielu czołowych graczy.

I tak jednak można było podziwiać legendy szczypiorniaka. Najskuteczniejszy w drużynie Reszty Świata był najlepszy gracz XX wieku 46-letni Szwed Magnus Wislander na spółkę z mającym dopiero wielką karierę przed sobą Estończykiem ze szwajcarskiego Kadetten Schaffhausen (latem jednak przechodzi do niemieckiego Lemgo) 22-letnim Maitem Patrailem. Obaj rzucili po sześć bramek.
W składzie "światowców" był też chorwacki skrzydłowy Vive Targi Kielce - Mirza Dzomba. Na parkiecie pojawił się już w pierwszej połowie, popisał się m.in. efektowną wkrętką.

German All Stars tworzyli głównie ligowcy, bo reprezentanci musieli zostać w kraju, gdyż w poniedziałek w Hamburgu mają sprawdzian przed MŚ 2011 ze Szwecją. Ich najlepszymi snajperami byli kołowy TBV Lemgo Christoph Theuerkauf i rozgrywający tej samej ekipy Sebastian Schneider. Obaj zdobyli po 5 bramek.

Podobne starcie już w znacznie lepszych składach planowane jest na 5 lutego w Lipsku. Decyzją internautów w składzie Gwiazd Bundesligi znalazł się były gracz kieleckiej siódemki, a obecnie Rhein Neckar Loewen Karol Bielecki.

PAP, gad

Więcej o: