Sport.pl

Wychowanek Vive wraca z Francji i zagra w Azotach Puławy

Paweł Podsiadło, wychowanek Vive, od przyszłego sezonu zagra w brązowym medaliście z ubiegłego sezonu Azotach Puławy.
Ten 30-letni zawodnik w Kielcach grał przez osiem lat, zdobył dwa razy mistrzostwo Polski oraz cztery razy Puchar Polski. W 2011 roku wyjechał do Francji i występował w dwóch klubach - Selestat oraz Nimes. W tym sezonie w 11 spotkaniach ligi francuskiej w barwach Nimes zdobył 32 bramki i ma 44,4-procentową skuteczność. W sumie w tych rozgrywkach ma za sobą 129 meczów i 589 goli (średnia 4,57 oraz 53,50 skuteczność). Dwukrotnie na koniec sezonu był w dziesiątce najskuteczniejszych zawodników ligi francuskiej.

Cały czas był w kręgach zainteresowań trenerów reprezentacji Polski, ale od żadnego z nich nie dostał prawdziwej szansy. Być może wskutek kontuzji Michała Jureckiego i rezygnacji z występów w kadrze Karola Bieleckiego dostanie wreszcie od Tałanta Dujszebajewa okazję pokazania swoich umiejętności.

Dlaczego Podsiadło wybrał Azoty? Były kielecki rozgrywający już rok temu zapowiadał "Wyborczej", że planuje wrócić do Polski. I teraz zdecydował się parafować umowę z trzecią siłą ligi.

- Ciągły postęp, jaki notują Azoty, i wizja rozwoju drużyny zakładająca włączenie się w walkę o najwyższe cele w kraju to były argumenty, które przekonały mnie do podpisania kontraktu z klubem z Puław. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się skutecznie włączyć do walki o dwa pierwsze miejsca, i w tym chciałbym zespołowi pomóc. Dodatkowym argumentem za podpisaniem kontraktu była chęć powrotu do Polski po kilku latach spędzonych poza granicami. To wszystko sprawiło, że kiedy zgłosił się do mnie prezes Jerzy Witaszek, bez wahania przyjąłem jego propozycję - mówi Paweł Podsiadło dla oficjalnej strony Azotów Puławy.

Obecnie w drużynie na lewym rozegraniu pierwsze skrzypce gra bramkostrzelny, 36-letni Chorwat Nikola Prce. Na tej pozycji mogą też występować Michał Kubisztal i Bartosz Kowalczyk. Prce i Kubisztalowi kończą się jednak umowy w czerwcu przyszłego roku i nie wiadomo, czy zostaną przedłużone.

Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 5.5 TRICKS FG 103596 Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED SL II TRICKS FG 103662 Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 1.3 FG (103524)
Lanki Puma EVOSPEED 5.5 TRI... Lanki Puma EVOSPEED SL II T... Lanki Puma EVOPOWER 1.3 FG ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: