Sport.pl

Dujszebajew: Omeyer zagrał najlepszy mecz od 2-3 lat

- Thierry Omeyer zagrał naprawdę super. Zatrzymał nas, wygrywał 100 procentowe sytuacje - przyznał Tałant Dujszebajew, trener Vive Tauron Kielce dla oficjalnej strony klubowej po półfinałowej porażce 25:29 w Super Globe z PSG.
Szkoleniowiec kieleckiego zespołu chwalił bohatera spotkania - Thierry Omeyera. Doświadczony, 39 letni bramkarz obronił aż 21 rzutów, wiele razy w sytuacjach sam na sam z zawodnikami Vive Tauron Kielce. - Zagrał chyba najlepszy mecz od dwóch, trzech lat. PSG dzięki jego świetnym interwencjom jeszcze bardziej uwierzył w siebie, mógł zagrać spokojnie i kontrolować przebieg meczu - przyznał Dujszebajew.

Podkreślił również, że po igrzyskach olimpijskich trudno gra się takie spotkania. - Nie jesteśmy zadowoleni z porażki, ale nie było aż tak źle. Brakowało nam trochę sił i energii, by do końca walczyć o wygraną. Ciężko mentalnie grać takie mecze tuż po igrzyskach olimpijskich. To dla nas dobra nauczka - dodał Dujszebajew.

Jego zespół w czwartek o godz. 16 zagra o trzecie miejsce w klubowych mistrzostwach świata. Przeciwnikiem Vive Tauron Kielce będzie katarski Al Sadd.

Więcej o: