Bertus Servaas ma wymarzoną grupę Ligi Mistrzów. W piątek losowanie

W piątek Tauron Kielce pozna swoich rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017. - Chciałbym znów zagrać z Veszpremem i PSG - mówi Bertus Servaas, prezes najlepszej drużyny Europy.
Przypomnijmy, że kielczanie będą losowani z drugiego koszyka i nie mogą trafić na FC Barcelonę oraz Orlen Wisłę Płock. Wiadomo już również, że na inaugurację rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z Mieszkowem Brześć. W piątek (losowanie grup odbędzie się o godz. 13 w duńskim Glostrup) poznają jeszcze swoich sześciu rywali. Kogo chciałby wylosować prezes Bertus Servaas? - MVM Veszprem, PSG, Flensburg, Zagrzeb, Celje Pivovarna Lasko oraz Kristianstad. Z marketingowego punktu widzenia byłaby to grupa marzenie. Chcielibyśmy pokazać, że z Flensburgiem w ubiegłorocznej edycji awansowaliśmy jak najbardziej zasłużenie, a pojedynki w Kielcach z PSG czy Veszpremem dla naszych kibiców byłyby czymś wyjątkowym, tym bardziej że Paryża jeszcze nigdy w historii nie gościliśmy w Hali Legionów. Oczywiście szkoda, że nie zagramy z Barceloną, ale nie można mieć wszystkiego - przyznaje prezes Vive Tauron.

Holender nie ukrywa również zadowolenia, że system rozgrywek jest identyczny jak w poprzednim sezonie. - Mamy teraz w Kielcach więcej bardzo atrakcyjnych meczów i to jest olbrzymia frajda - dodał Bertus Servaas.

Rozgrywki fazy grupowej Champions League wystartują między 21 a 25 września. Ostatnia seria spotkań odbędzie się między 8 a 12 marca 2017.