Final Four 2016: Trzecie miejsce dla PSG

Grający bez kontuzjowanego Nikoli Karabaticia PSG zajął trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzów 2016. Ekipa Zvonimira Serdarusicia wygrała z THW Kiel 29:27.
Oba zespoły na początku meczu wyszły w zmienionych składach w porównaniu do półfinałów. W ekipie PSG w ogóle nie pojawiły się na parkiecie dwie wielkie gwiazdy - najlepszy piłkarz ręczny świata Nikoala Karabatić (narzeka na kontuzję) oraz Chorwat Igor Vori, zawieszony za uderzenie w twarz skrzydłowego Vive Tauron Kielce - Tobiasa Reichmanna. Natomiast Alfred Gislason na początku zostawił na ławce swoich największych asów - Niclasa Landina, Marko Vujina, Dominika Kleina, Domagoja Duvnjaka i Niclasa Ekberga. Ten pierwszy błyskawicznie wszedł na dwa karne, oba obronił i już został na parkiecie. Jego zespół, podobnie jak w ubiegłym roku w starciu z ekipą Tałanta Dujszebajewa słabiutko jednak zaczął pojedynek o trzecie miejsce. Po trafieniu Luci Abalo przegrywał nawet 4:8.

Niemcy wrócili do gry dopiero w drugiej połowie. W 40. minucie doprowadzili do remisu 19:19. Świetnie w ich bramce wciąż spisywał się Landin. Niesiony dopingiem kibiców THW Kiel kwadrans przed końcem po trafieniu Domagoja Duvnjaka wygrywał 22:20. Ekipa z Paryża pokazała jednak charakter i walczyła do końca. 180 sekund przed końcem był remis 27:27. Chwilę później pięknym trafieniem z drugiej linii popisał się Mikkel Hansen. Za chwilę Niemcy zgubili piłkę (znakomity przechwyt bardzo dobrze grającego Daniela Narcisse'a), a Hansen trafił na 29:27. Szansę dla THW Kiel mógł dać jeszcze Duvnjak, ale nie trafił w bramkę.

THW Kiel - PSG 27:29 (11:15)

THW Kiel: Katsigiannis, Landin 1 - Dissinger 7, Duvnjak 5, Vujin 3, Wiencek 3, Canellas 2, Sprenger 2, Ekberg 2, Klein 1, Dahmke 1, Mamelund, Anic, Brozović, Jaanimaa.

PSG: Omeyer, Annonay - Hansen 10, Onufrienko 6, Narcisse 5, Kounkoud 3, Abalo 2, L. Karabatic 1, Honrubia 1, Mtima 1, Melić, Mollgaard, Accambray.