Fatalna pierwsza po這wa Vive Tauron, ale spok鎩 po przerwie

Bardzo s豉ba skuteczno嗆 w pierwszej po這wie oraz du穎 lepsza po zmianie stron - to obraz Vive Tauron Kielce w p馧fina這wym meczu Pucharu Polski ze Stal Mielec. Mistrzowie Polski wygrali 31:25 (11:12).
Kielczanie graj帷y bez kontuzjowanych Mariusza Jurkiewicza i Denisa Bunticia oraz S豉womira Szmala (Sego broni ca造 mecz) od pocz徠ku meczu mieli olbrzymie problemy ze skuteczno軼i. Ju po 180 sekundach Tobias Reichmann zmarnowa dwa rzuty karne, a po dziewi璚iu minutach kielczanie mieli na koncie zaledwie jednego gola (na 6 rzut闚) i dwie straty. W efekcie przegrywali 1:5. To jednak nie koniec. Do ko鎍a tej cz窷ci wci捫 rzucali fatalnie i zrobili bohatera tej cz窷ci z bramkarza Stali - Krzysztofa Lipki. Mistrzowie Polski zdobyli tylko jedena軼ie bramek i mieli zaledwie 40 procentow skuteczno嗆 (11/27).

Pierwsze prowadzenie w meczu Vive Tauron obj窸o dopiero w 38. minucie! po trafieniu z kontry Manuela Strleka. 180 sekund p騧niej by jeszcze remis 17:17. Od tego momentu kielczanie wreszcie ca趾owicie przej瘭i inicjatyw i zacz瘭i wypracowywa przewag. Kwadrans przed ko鎍em po trafieniu z kontry Paw豉 Paczkowskiego wygrywali ju 21:17.

- Chyba minimalnie zabrak這 w pierwszej po這wie koncentracji. Dali鄉y si r闚nie rozgrza bramkarzowi Stali. Gdyby鄉y wykorzystali chocia po這w sytuacji sam na sam, to wynik by豚y lepszy - przyzna Grzegorz Tkaczyk przed kamerami Polsatu Sport.

W finale Vive Tauron Kielce zmierzy si z Orlen Wis陰. P這cczanie w drugim p馧finale pokonali G鏎nika Zabrze 29:27 (14:12).

Vive Tauron Kielce - Stal Mielec 31:25 (11:12)

Vive Tauron Kielce: Sego - Bielecki 6, Reichmann 6, Aginagalde 4, Strlek 3, Paczkowski 3, Jachlewski 2, Jurecki 2, Lijewski 1, Cupi 1, Tkaczyk 1, Chrapkowski 1, Zorman 1, Kus. Kary: 6 minut (czerwona kartka Ivan Cupi - 52. minuta).