Przedostatni krok Vive ku wygraniu rundy zasadniczej

Vive Tauron we wtorek zagra przedostatni mecz rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Kielczanie zmierzą się w Hali Legionów (godz. 16.30) z ostatnią drużyną rozgrywek - Śląskiem Wrocław.
Na ławkach rezerwowych naprzeciw siebie stanie dwóch trenerów, którzy jeszcze w ubiegłym tygodniu byli kandydatami do objęcia reprezentacji Polski: Tałant Dujszebajew oraz Piotr Przybecki. Ostatecznie biało-czerwonych objął ten pierwszy. We wtorek kielecki szkoleniowiec będzie oszczędzał swoich najlepszych zawodników, a szansę dostaną młodzi. Bo już w niedzielę Vive Tauron Kielce zagra ostatni pojedynek fazy grupowej Ligi Mistrzów - u siebie z węgierskim Pick Szeged.

Po weekendowych wynikach przed ostatnią kolejką wiadomo już, że kielczanie zajmą przynajmniej drugie miejsce. Stanie się tak nawet w przypadku ich porażki z Pick. Oznacza to, że w kolejnej fazie (zaplanowanej na 14-20 oraz 21-27 marca) zmierzą się ze zwycięzcą barażu: Skjern Handball - Mieszkow Brześć.

Mistrzowie Polski już w sobotę wieczorem będą wiedzieć, czy mają szansę na pierwszą pozycję. Tego dnia bowiem FC Barcelona zagra z Rhein-Neckar Löwen. Przypomnijmy: wygranie grupy daje bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Bilety na Śląsk

Mamy dla Państwa 10 biletów na mecz ze Śląskiem. By je zdobyć, wystarczy zadzwonić we wtorek do naszej redakcji pod numer telefonu 41 24 98 213 w godz. 11-11.10 i podać swoje imię oraz nazwisko. Wejściówki będą do odbioru także dziś od godz. 12 w siedzibie naszej redakcji (Rynek 16).