Ciekawe derby w II lidze szczypiornistów. Decydujący gol na 20 sekund przed końcem

Sporo emocji i zwrotów akcji w starciu kieleckiego AZS UJK z sandomierską Wisłą. W meczu na szczycie 14.kolejki porażka rezerw Vive Tauron.
Na kwadrans przed końcem pojedynku w hali przy ulicy Świętokrzyskiej akademicy prowadzili 20:17, a po kolejnych czterech minutach 22:19 i wydawało się, że bez problemów sięgną po dwa punkty. Cztery gole z rzędu wiślaków odwróciły jednak losy spotkania, a w końcówce trwała już walka "gol za gol". Na niespełna minutę przed końcem sandomierzanie zdobyli bramkę na 25:25, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Dwadzieścia sekund przed końcową syreną trafił Piotr Bysiak.

Porażka z ASPR Zawadzkie praktycznie pozbawiła rezerwy Vive Tauron szans na awans do pierwszej ligi. Decydujący w sobotnim spotkaniu okazał się początek drugiej połowy, w którym gospodarze odskoczyli na dystans czterech goli (20:16).