Aż czterech zawodników Vive w "8" najskuteczniejszych Euro [STATYSTYKI]

Wyróżnienia dla czwórki z Vive w All Star turnieju to jeszcze nie koniec. Tyle samo zawodników kieleckiego klubu znalazło się w 8? najskuteczniejszych zawodników mistrzostw Europy.
Wicekrólem strzelców turnieju został prawoskrzydłowy Vive Tauron Kielce i reprezentacji Niemiec Tobias Reichmann. Zdobył on 46 bramek, a oddał 58 rzutów i miał 79 procentową skuteczność. Czwarte miejsce zajął Manuel Strlek. Chorwacki lewoskrzydłowy trafił 43 razy w 54 próbach (80 procentowa skuteczność). Siódme miejsce podzielili między sobą dwaj Polacy: Karol Bielecki i Michał Jurecki. Obaj zdobyli po 34 bramki (odpowiednio na 52 i 56 rzutów). Najskuteczniejszy na Euro był Hiszpan Valero Rivera (48 trafienia w 62 próbach, 77 %).

"Dzidziuś" był również czwarty w punktacji za gole i asysty. Zdobył 61 oczek (34 bramki i 27 asyst). Zajął również szóste miejsce wśród najlepiej blokujących (miał ich siedem).

W gronie bramkarzy najlepiej interweniujących przy rzutach karnych znalazł się Sławomir Szmal. Popularny "Kasa" wygrał tą rywalizację wraz z Niklasem Landinem i Viachaslauem Saldatsenką. Wszyscy mieli 37 procentową skuteczność. Szmal obronił jednak najwięcej karnych w turnieju - aż dziesięć (na 27 prób).