Trzeci z rzędu remis KIF Kolding, ale forma przeciętna

Piłkarze ręczni KIF Kolding w próbie generalnej przed niedzielnym meczem Ligi Mistrzów z Vive Tauron Kielce zremisowali trzeci z rzędu mecz ligowy przed własną publicznością.
Czwartkowy, wieczorny pojedynek od początku nie układał się po myśli gospodarzy. Po kwadransie przegrywali bowiem aż 3:8, mając spore problemy w ataku pozycyjnym. Mogli nawet przegrywać wyżej, ale kilka razy w bramce bardzo dobrze spisywał się doświadczony Kasper Hvidt. W 20. minucie było 6:11. Sygnał do odrabiania strat po zmianie stron dał wspomniany Hvidt. Dwa razy w przeciągu 30 sekund zatrzymał rywali w bezpośrednich pojedynkach w kontratakach. W 39. minucie KIF Kolding po dwóch trafieniach z prawego skrzydła Rosjanina Konstantina Igropulo doprowadził do remisu 16:16. Riposta gości była jednak natychmiastowa - trzy bramki z rzędu.

Podopieczni duetu trenerskiego: Bilai Suman - Henrik Kronborg potrafili się jednak podnieść i w 56. minucie doprowadzić do remisu 23:23. Końcówka była pasjonująca. Goście zdobyli bramkę, ale bombą z drugiej linii odpowiedział Lasse Andersson. Po błędzie defensywy, Aalborg znów miał prowadzenie. Po raz kolejny jednak Andersson pięknym rzutem z dystansu pokonał dobrze spisującego się między słupkami, byłego bramkarza THW Kiel - Andreasa Palickę. Goście mieli 30 sekund, by zdobyć zwycięskiego gola. Sześć sekund przed końcową syreną oddali rzut, ale obronił go Hvidt i długim podaniem uruchomił kontrę, w której faulowany był Torsten Laen. Duńczyk domagał się rzutu karnego, ale sędziowie podyktowali tylko rzutu wolny. Andersson przebił mur, ale nie trafił w bramkę.

W efekcie KIF Kolding zremisował trzeci z rzędu mecz u siebie. W tabeli ligi duńskiej zajmuje piąte miejsce. Ma dwa punkty straty do prowadzącego Aalborga.

KIF Kolding - Aalborg Handball 25:25 (12:14)

Kolding: Hvidt - L. Andersson 7, Igropulo 7, Spellerberg 5, L. Karlsson 3, Viudes 2, M. Jacobsen 1, K. Andersson, Laen, Jorgensen.