II liga szczypiornistów: dreszczowiec w hicie kolejki, piorunujący kwadrans akademików

Szlagierowo zapowiadający się pojedynek rezerw Vive Tauron z aspirującym do awansu ASPR Zawadzkie nie zawiódł kibiców. Losy spotkania rozstrzygnęły się tuż przed końcową syreną.
Na tak emocjonujący finisz spotkania nic jednak nie wskazywało. Młodzi kielczanie od początku narzucili rywalom swój styl gry, po dziesięciu minutach prowadzili 8:3, a jeszcze przed przerwą ich przewaga sięgnęła ośmiu goli. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nie potrafili powstrzymać świetnie dysponowanego Michała Grabowskiego (pięć bramek w pierwszych dwunastu minutach) i jeszcze w 43 minucie przegrywali 20:28. Od tego momentu w grze Vive coś się jednak zacięło, trafiać jak natchnieni zaczęli za to przyjezdni. Na dwie minuty przed końcem spotkania doprowadzili do pierwszego w meczu remisu (32:32), a po chwili nawet objęli prowadzenie. Ostatnie dwa słowa należały jednak do podopiecznych Rafała Bernackiego. Bramkarza ASPR-u najpierw pokonał Konrad Ciołak, a w ostatnich sekundach rzut karny wykorzystał Grabowski.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli akademicy z UJK. O losach meczu w Sandomierzu zadecydował ostatni kwadrans wygrany przez kielczan 14:5.