Hansen i Karabatić zagrają przeciwko Vive w Tauron Arenie w Krakowie!

Nie lada gratka czeka kibiców piłki ręcznej 29 sierpnia w hali Tauron Arena w Krakowie. Na towarzyski mecz z Vive Tauron Kielce przyjedzie tam wielki PSG z najlepszymi zawodnikami świata w składzie: Mikkelem Hansenem i Nikolą Karabaticiem.
Cel meczu jest jasny - popularyzacja piłki ręcznej oraz drużyny mistrzów Polski w całej Polsce. A Tauron Arena to najpiękniejsza hala w Polsce, mogąca pomieścić ponad piętnaście tysięcy widzów. - Mamy bardzo zwariowane plany. Chcemy zagrać w Krakowie i pobić rekord kibiców na meczu w hali. Dotychczas najlepszy wynik to ponad dwanaście tysięcy na starciu siatkarzy Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. My chcemy dobić do 15 tysięcy i taki rekord pewnie długo by jeszcze się utrzymał - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Bertus Servaas, prezes Vive Tauron Kielce.

Dlaczego właśnie hala w Krakowie? - Tauron Arena, która zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie, będzie gospodarzem meczów reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Chcemy pokazać mieszkańcom Krakowa i okolicy, jak pięknym sportem jest piłka ręczna. Wiemy również, że Vive ma wielu kibiców w Krakowie i okolicach. Dla nich będzie to okazja zobaczyć gwiazdy piłki ręcznej - wyjaśnia sternik mistrzów Polski.

PSG to jedna z najlepszych drużyn świata. Co prawda w ubiegłym sezonie mistrzowie Francji nie awansowali do Final Four rozgrywek (w ćwierćfinale odpadli z MKB Veszprem), ale teraz będą zaliczani do grona głównych faworytów. Klub ma bowiem wzmocnić znakomity Francuz, najlepszy zawodnik świata - Nikola Karabatić. - PSG z nowym trenerem i na 90 procent z Karabaticiem w składzie będzie jednym z największych faworytów rozgrywek. Zobaczyć ich w akcji to nie lada atrakcja dla kibiców. Cieszyłem się w piątek, że nie wylosowaliśmy ich w fazie grupowej Ligi Mistrzów, lepiej trafić na nich w ćwierćfinale, lub w Final Four - dodał Servaas.

Na mecz z PSG ma pojechać 6700 kibiców z Kielc. Resztę będą stanowić fani piłki ręcznej z Krakowa oraz okolic. Kibice ze stolicy świętokrzyskiego będą mogli pojechać tam autokarami (ma ich być około 150). Dla osób, które kupią karnet na sezon 2015/2016, transport będzie darmowy.

Prezes Bertus Servaas zdradził również, że w przyszłym roku na towarzyski mecz z Vive Tauron do Hali Legionów przyjedzie aktualnie najlepsza drużyna świata - FC Barcelona.