Sport.pl

Nikola Karabatić: Nie możemy skupić się na kimś konkretnym, bo popełnimy błąd [OPINIE]

- Kogo się obawiamy? Jurecki, Lijewski, Cupić, Zorman, Bielecki, Aginagalde, dwóch super bramkarzy. Kielce mają znakomity zespół - mówi Nikola Karabatić, największa gwiazda FC Barcelony, półfinałowego rywala Vive Tauron Kielce w Lidze Mistrzów. Półfinałowy mecz Vive Tauron - Barcelona w sobotę o 15:15. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.
Znakomity zawodnik Barcelony i reprezentacji Francji nie wskazał konkretnego zawodnika, którego Duma Katalonia obawia się najbardziej. - Jurecki, Lijewski, Cupić, Zorman, Bielecki, Strlek, dwóch super bramkarzy. Kielce mają znakomity zespół, po dwóch klasowych zawodników na każdej pozycji. Nie możemy skupić się na jednej postaci, bo wtedy popełnilibyśmy duży błąd. Czeka na trudny mecz, ale mam nadzieję, że to my będziemy się cieszyć ze zwycięstwa - przyznał Nikola Karabatić, który był najbardziej oblegany przez dziennikarzy na piątkowej konferencji prasowej.

Tymczasem Victor Tomas za najsilniejszy punkt mistrzów Polski wskazał swojego rodaka i kolegę z reprezentacji Hiszpanii Julena Aginagalde. - Julen to znakomitej klasy zawodnik, bardzo dobrze łapie piłki, nawet takie, które wydają się już stracone. W dodatku rzadko się myli, imponuje skutecznością. To bardzo niebezpieczny dla nas zawodnik - przyznał kapitan Dumy Katalonii.

Chwalił również całą kielecką drużynę i jej ciągły postęp. - Vive z dnia na dzień gra lepiej, cały czas się rozwija. Jest tak samo mocne jak dwa lata temu, ale mają specyficzną nową taktykę Talanta Dujszebajewa. To ich duży atut. My będziemy bardzo dobrze przygotowani, oglądaliśmy mnóstwo razy wideo z grą Vive. Wiemy co mamy robić na boisku, spodziewamy się bardzo fajnego, zaciętego spotkania - dodał Tomas.

Siódma bramka Barcelony w sobotnim półfinale będzie siedmiotysięczną w historii klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. - Kto ją zdobędzie? Patrząc na statystyki strzeleckie myślę, że Kiril Lazarov [trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników Champions League, zdobył 99 bramek - red.]. Właśnie jego typuję. Jeśli jednak Kiril odda mi piłkę, to może ja - dodał z uśmiechem kapitan FC Barcelony.

Więcej o: