Dreszczowiec okraszony z這tem. Sego zn闚 bohaterem Vive Tauron [ZDJ犴IA]

Vive Tauron Kielce po prawdziwym dreszczowcu w P這cku zdoby這 dwunaste w historii klubu mistrzostwo Polski. 3 sekundy przed ko鎍em karnego na wag z這ta obroni eks-nafciarz Marin Sego.
Gor帷o by這 jeszcze d逝go przed pierwszym gwizdkiem s璠ziego. Zarz康 p這ckiego klubu napisa list do prezesa Zwi您ku Pi趾i R璚znej w Polsce. Nie przebiera w nim w s這wach, oceniaj帷 postaw zawodnik闚 Vive Tauron w drugim spotkaniu fina這wym. P這cczanie uwa瘸j, 瞠 mistrzowie Polski brutalnie ich faulowali i by to element 鈍iadomie opracowanej taktyki "na wyniszczenie". W odpowiedzi kielecki klub wczoraj na oficjalnej stronie klubowej wyda komunikat w kt鏎ym napisa, 瞠 absolutnie nie mo瞠 zgodzi si z jednostronnym ocen zdarze i przypisanie zbyt ostrej gry zawodnikom Vive. "Publiczne oskar瞠nie zawodnik闚 naszego Klubu o celowe eliminowanie zawodnik闚 przeciwnej dru篡ny i przyj璚ie 鈍iadomie takiej taktyki meczu, odrzucamy jednoznacznie, jako pom闚ienia i insynuacje" - czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, gospodarze na rozgrzewk wyszli w czarno-niebieskich koszulkach z napisem: Czasami nie wiemy z kim walczymy, ale zawsze wiemy dla kogo. A kibice "Nafciarzy" g這郾o za酥iewali: zero lito軼i, po豉mcie tej k... ko軼i.

Oba zespo造 zagra造 w os豉bionych sk豉dach. Gospodarze musieli radzi sobie bez a sze軼iu zawodnik闚, w zaledwie 12 osobowym sk豉dzie, z dwoma juniorami i trzema bramkarzami. Natomiast kielczanie wyst徙ili bez dw鏂h rozgrywaj帷ych: Urosa Zormana i Tomasza Rosi雟kiego. I z pocz徠ku wydawa這 si, 瞠 zdecydowanie bardziej wp造nie to na postaw Orlen Wis造. Kielczanie w 13. minucie prowadzili 6:3, mimo faktu, 瞠 w pierwszych sze軼iu rzutach zdobyli tylko jedn bramk. Dobrze w tym okresie grali jednak w obronie, mieli ju a cztery przechwyty. P造nno嗆 w grze utrzymali do 20. minuty (10:8). Od tego momentu, nie wiedzie czemu, kompletnie si pogubili. Brakowa這 im skuteczno軼i, mieli kilka prostych strat (a dziewi耩 w tej cz窷ci), zaci窸a si r闚nie defensywa. A nap璠zani przez miejscowych kibic闚 g這郾ych dopingiem, gospodarze rozkr璚ali si z minuty na minut. I to mimo faktu, 瞠 trener Manolo Cadenas wci捫 eksperymentowa w ich ustawieniu, na chwil na parkiecie pojawili si nawet juniorzy: Jakub Mory i Maciej Skibi雟ki. Najwi瘯sza wrzawa by豉 w 28. minucie po trafieniu z kontry Kamila Syprzaka, jego zesp馧 wygrywa ju 16:13.

W przerwie trener Talant Dujszebajew musia odpowiednio zmotywowa zesp馧, bo druga po這w rozpocz掖 znakomicie. Ju po pi璚iu minutach odrobi straty, a przez siedemna軼ie minut da sobie rzuci zaledwie... trzy bramki. Kwadrans przed ko鎍em po trafieniu Ivana Cupicia by這 22:20 dla go軼i. Wida by這, 瞠 p這cczanie s potwornie zm璚zeni, ale zn闚 podj瘭i wyzwanie i walczyli do ko鎍a. 120 sekund przed ko鎍em wyr闚nali na 28:28. Za chwil Micha Jurecki popisa si pi瘯n indywidualn akcj, a Marin Sego zatrzyma rzut Kamila Syprzaka. Chorwat, podobnie jak w Kielcach by bohaterem, bo trzy sekundy przed ko鎍em przy prowadzeniu Vive Tauron 29:28 obroni karnego Rumuna Valentina Ghionea.

A potem by豉 wielka rado嗆 Vive Tauron Kielce. Zawodnicy, zarz康, sztab szkoleniowy i pracownicy klubu wyszli w 鄴速ych koszulkach z napisem: Je郵i to czytasz, to wiedz, 瞠 w豉郾ie patrzysz na mistrza Polski. Pi趾arze, ku wielkiej rado軼i kieleckim kibicom, rzucali swoje koszulki. Micha Jurecki z u鄉iechem na ustach zaintonowa r闚nie do nich piosenk: Kto nie skacze, ten jest z P這cka, hej, hej...

Orlen Wis豉 P這ck - Vive Tauron Kielce 28:29 (17:14)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Vive Tauron Kielce Orlen Wis豉 P這ck: Corrales, Morawski, Wichary - Montoro 8, Daszek 5 (1), Wi郾iewski 4, Ghionea 4 (1), Racotea 3, Syprzak 3, Skibi雟ki 1, Kwiatkowski, Mory. Kary: 6 minut.

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego - Lijewski 5, Jurecki 5, Bielecki 4 (2), Cupi 4, Tkaczyk 3, Aginagalde 2, Chrapkowski 2, Bunti 2, Strlek 1, Reichmann 1, Musa, Grabarczyk. Kary: 10 minut.

S璠ziowali: Kamil Ciesielski, Krzysztof B彗 (obaj Zielona G鏎a). Widz闚: 5500.

Przebieg - I po這wa: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9, 8:10, 10:10, 10:11, 13:11, 13:12, 14:12, 14:13, 17:13, 17:14.

II po這wa: 17:18, 18:18, 18:19, 19:19, 19:20, 20:20, 20:22, 21:22, 21:23, 24:23, 24:25, 25:25, 25:26, 26:26, 26:27, 27:27, 27:28, 28:28, 28:29.

Zdj璚ie Adidas Pi趾a r璚zna Stabil Repilque M62077 Zdj璚ie ADIDAS PIΘA R犴ZNA STABIL TRAIN LADY 2 G79745 Zdj璚ie Puma Buty do pi趾i r璚znej Vindicate (231026_1111)
Adidas Pi趾a r璚zna Stabil ... ADIDAS PIΘA R犴ZNA STABIL ... Puma Buty do pi趾i r璚znej ...
Sprawd ceny » Sprawd ceny » Sprawd ceny »
廝鏚這: Okazje.info