Świetny mecz rezerw Vive Tauron. Lider bez szans

Spora niespodzianka w Kielcach. Zespół Rafała Bernackiego po kapitalnym spotkaniu zdecydowanie lepszy od głównego faworyta rozgrywek.
Aspirujący do awansu MOSiR Bochnia w starciu z młodymi kielczanami ani razu nie zdołał wyjść na choćby minimalne prowadzenie. Gospodarze, głównie dzięki skutecznemu Filipowi Fąfarze błyskawicznie odskoczyli na bezpieczną przewagę (7:3) i choć jeszcze przed przerwą rywale zdołali złapać kontakt (8:7), do remisu doprowadzić już im się nie udało. W 38 minucie, po bramce najskuteczniejszego w Vive Michała Banasia, było już 17:12 i już do końcowej syreny przewaga naszej drużyny nie była mniejsza niż trzy trafienia.

Sporo bramek i emocji w świętokrzyskich derbach. Lepiej rozpoczęli ją gracze sandomierskiej Wisły (8:5, 14:12) i choć na przerwę schodzili z jednobramkowym deficytem, po powrocie na parkiet prowadzenie odzyskali (w 41 minucie 23:21). Po dwóch minutach i golu Macieja Sadeckiego był już jednak remis, a w końcowym kwadransie na boisku niepodzielnie rządzili już akademicy.