Szmal: Zapraszam Panie Prezydencie na Euro, może przyniesie Pan szczęście [ZDJĘCIA]

- Zapraszam pana prezydenta na mistrzostwa Europy w Polsce. Siatkarzom przyniósł pan szczęście, a nam też będzie potrzebne - powiedział Sławomir Szmal, bramkarz Vive Tauron Kielce w Pałacu Prezydenckim.
W czwartek Prezydent Rzeczypospolitej Polski Bronisław Komorowski gościł u siebie brązowych medalistów mistrzostw świata w Katarze. Wśród nich było sześciu zawodników Vive Tauron Kielce: Sławomir Szmal, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk i Michał Jurecki. Chrapkowski i Grabarczyk otrzymali srebrne krzyże zasługi, a pozostali zostali odznaczeni krzyżem kawalerskim orderu odrodzenia Polski. Kapitan kadry Szmal wraz z trenerem Michaelem Bieglerem wręczyli za to prezydentowi pamiątkowy brązowy medal mundialu w Katarze, koszulkę oraz piłkę z autografami zawodników.

- Serdecznie dziękuję za niezwykłe emocje, które towarzyszyły waszej walce. Ale również za poczucie współuczestniczenia w sukcesie, także przez resztę polskiego społeczeństwa, które towarzyszyło waszej walce i radości z odniesionego sukcesu - powiedział prezydent Komorowski.