Dunkierka jednak w formie? 20 bramek duetu Butto-Nagy

Aż dwadzieścia bramek zdobyli dwaj zawodnicy Dunkierki w wyjazdowym meczu z Nantes. To oni byli bohaterami swojego zespołu.
Najskuteczniejszy w ekipie Patricka Cazala był Baptiste Butto, który zdobył aż jedenaście bramek. Miał przy tym 68,75 skuteczności (oddał 16 rzutów). Dwa trafienia mniej to dorobek Kornela Nagy. Miał on jednak przeciętną, 50 procentową skuteczność.

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyższej niż dwubramkowej przewagi. Dopiero w 46. minucie po trafieniu Mohameda Mokraniego Dunkierka prowadziła 21:18. Rywale w 57. minucie potrafili doprowadzić do remisu 25:25. 60 sekund przed końcem zwycięskiego gola zdobył Butto. Gospodarze nie potrafili już wyrównać.

Nantes - Dunkierka 25:26 (12:13)

Dunkierka: Annotel - Butto 11, Nagy 9, Mokrani 3, Touati 1, Guillard 1, Lamon 1, Nieto, Grocaut, Pejović, Pelayo, Emonet, Billant,