Sport.pl

Wraca Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Hit kolejki w Barcelonie

Starcie o pierwsze miejsce w grupie B pomiędzy hiszpańską Barceloną a duńskim KIF Kolding będzie hitem dziewiątej kolejki Ligi Mistrzów.
O awans do najlepszej "16" Ligi Mistrzów walczy jeszcze siedem drużyn: La Rioja, Mieszkow Brześć, PPD Zabrzeb, Metalurg Skopje (wszystkie w grupie A) oraz Dunkierka, Aalborg i Kadetten Schaffhausen w grupie D. Z pozostałych dwóch grup wiadomo już, kto awansuje do następnej fazy i walka toczy się tylko o jak najlepsze miejsce.

Przypomnijmy, że Vive Tauron Kielce jest już pewne pierwszej pozycji i w walce o najlepszą ósemkę Champions League rywalizować będzie z czwartą drużyną z innej grupy. Analizując pozostałe mecze "Wyborcza" stawia, że zespół Talanta Dujszebajewa trafi na francuski Montpellier, Orlen Wisłę Płock lub hiszpańską La Rioję.

Grupa A:

PPD Zagrzeb - Naturhouse La Rioja - sobota godz. 18,

PSG - Mieszkow Brześć - niedziela godz. 17,

THW Kiel - Metalurg Skopje - niedziela godz. 19.30

1. THW Kiel814254:221
2. PSG710204:181
3. La Rioja87240:241
4. Mieszkow86220:224
5. Zagrzeb86163:174
6. Metalurg83197:237
Ostatnia kolejka: Kiel - Mieszkow, La Rioja - PSG, Metalurg - Zagrzeb

Grupa B:

Flensburg - Besiktas - środa godz. 19.30,

Alingsas - Orlen Wisła Płock - niedziela godz. 13.30,

FC Barcelona - KIF Kolding - niedziela godz. 19.15

1. Barcelona813276:228
2. Kolding812231:207
3. Flensburg810228:219
4. Orlen Wisła89234:229
5. Besiktas82201:243
6. Alingsas82197:241
Ostatnia kolejka: Besiktas - Barcelona, Kolding - Alingsas, Orlen Wisła - Flensburg

Grupa C:

Vardar Skopje - Montpellier - sobota godz. 19,

Czechowskie Niedźwiedzie - Rhein-Neckar Lowen - niedziela godz. 12,

MKB Veszprem - Celje Pivovarna Lasko - niedziela godz. 18.45

1. Veszprem814237:216
2. Vardar811248:235
3. Rhein-Neckar810242:221
4. Montpellier88247:253
5. Celje84229:239
6. Czechowskie81249:288
Ostatnia kolejka: Celje - Czechowskie, Rhein-Neckar - Vardar, Montpellier - Veszprem

Grupa D:

Kadetten Schaffhausen - Pick Szeged - czwartek godz. 20,

Vive Tauron Kielce - Dunkierka - sobota godz. 13.30,

Aalborg - Motor Zaporoże - niedziela godz. 16.50

1. Vive Tauron816248:212
2. Pick Szeged812224:209
3. Dunkierka86196:202
4. Aalborg86203:210
5. Motor84220:226
Ostatnia kolejka: Motor - Vive Tauron, Dunkierka - Kadetten, Pick Szeged - Aalborg

Więcej o: