Szmal był bohaterem ostatniego meczu z Rosją na Euro. Czy tak będzie też we wtorek?

Sławomir Szmal, bramkarz Vive Tauron Kielce był bohaterem reprezentacji Polski w ostatnim meczu z Rosją na mistrzostwach Europy w 2014 roku.
Popularny "Kasa" zamurował bramkę biało-czerwonych zwłaszcza w drugiej połowie tamtego pojedynku. Po pierwszej połowie podopieczni Michaela Bieglera swojego trzeciego meczu grupy C na mistrzostwach Europy przegrywali z Rosją 10:14. Po zmianie stron Sławomir Szmal rozpoczął swój prawdziwy koncert, bronił doskonale. Wpuścił zaledwie osiem goli w 30 minut.

Co ciekawe, w ostatnim starciu Polski z Rosją podczas towarzyskiego turnieju w Hali Globus w Lublinie (w kwietniu ubiegłego roku) MVP wybrano Piotra Chrapkowskiego. Polacy wygrali 27:22 a Szmal siedział tylko na ławce rezerwowych.