Biegler ogłosił skład na mistrzostwa. Nie ma w nim Wicharego i...

Michael Biegler podał szesnastoosobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Jest w nim szóstka zawodników Vive Tauron Kielce.
Niemiecki szkoleniowiec zgodnie z oczekiwaniami zdecydował, że potrzebni mu będą wszyscy szczypiorniści z ekipy mistrza Polski: bramkarz Sławomir Szmal, kołowy Piotr Grabarczyk oraz czterej rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski i Piotr Chrapkowski.

W "16" nie znaleźli się za to bramkarz Orlen Wisły Płock Marcin Wichary oraz środkowy rozgrywający Azotów Puławy Piotr Masłowski. Obaj zostaną jednak w Katarze i pełnić będą funkcję rezerwowych. Przypomnijmy, że w trakcie turnieju można dokonać dwóch zmian w składzie. Możliwa jest też zmiana na innego zawodnika, ale musi być on z listy 28 graczy, którą zgłoszono do mistrzostw w połowie grudnia.

W piątek o godz. 17 naszego czasu Polacy rozpoczną turniej meczem z Niemcami.

Skład reprezentacji Polski

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged, Węgry)

Skrzydłowi: Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze)

Rozgrywający: Michał Jurecki, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Michał Szyba (RK Gorenje), Andrzej Rojewski (Magdeburg, Niemcy),

Kołowi: Piotr Grabarczyk (Vive Tauron Kielce), Bartosz Jurecki (Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock)