Sport.pl

Plebiscyt sportowy 2014: Dujszebajew tchnął nowego ducha

Pora na czwartego nominowanego trenera w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2014. Jest nim jeden z faworytów Talant Dujszebajew
Szkoleniowiec Vive Tauron trafił do Kielc w styczniu ubiegłego roku, a już zdążył zaskarbić sobie dużą sympatię kibiców. Jego zespół zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. W tym sezonie kielczanie nie przegrali meczu na krajowym podwórku. W Lidze Mistrzów również nie znaleźli pogromcy, mają komplet ośmiu zwycięstw i zapewnili już sobie pierwsze miejsce przed drugą rundą. Pod wodzą Dujszebajewa zespół zaczął grać zdecydowanie lepiej, a kilku zawodników - m.in. Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki czy Uros Zorman - przeżywa drugą młodość.

Na Dujszebajewa można głosować na kuponach (w piątek w "Wyborczej" i tych codziennie publikowanych w "Echu Dnia"), za pomocą SMS-ów wysyłanych pod nr 71321 o treści SWT.4, w portalu echodnia.eu i na profilu na Facebooku. Wyniki ogłosimy uroczyście 6 lutego podczas gali plebiscytowej w Targach Kielce.

Uhonorujemy też 10 najpopularniejszych sportowców i 3 trenerów. A plebiscytowa kapituła przyzna pięć wyróżnień: wybierze Sportowy Talent Regionu, Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasadora Świętokrzyskiego Sportu, Sportowca Niepełnosprawnego i Drużynę 2014 roku. 63. plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2014 "Gazeta Wyborcza" i portal Sport.plorganizują wspólnie z redakcjami "Echa Dnia" (organizator główny), TVP Kielce i Polskim Radiem Kielce. Partnerami są: Telewizja Świętokrzyska, Radio Fama i Radio eM Kielce.

Więcej o: