Znamy skład kadry na mistrzostwa świata w Katarze

Patryk Kuchczyński i Wojciech Gumiński nie pojadą na mistrzostwa świata w Katarze - dowiedział się nieoficjalnie portal kielce.sport.pl.
Michael Biegler od poniedziałku ma na zgrupowaniu w Płocku dwudziestu zawodników. Musiał zatem zrezygnować z dwóch. Nieoczekiwanie padło na doświadczonego Patryka Kuchczyńskiego, który z reprezentacją Polski zdobył wicemistrzostwo oraz brązowy medal mistrzostw świata (odpowiednio w 2007 oraz 2009 roku). Niemiecki szkoleniowiec na prawym skrzydle wolał postawić na młodszych zawodników - Michała Daszka z Orlen Wisły Płock i Roberta Orzechowskiego z Górnika Zabrze. Ten ostatni może też występować na prawym rozegraniu. Jego wybór jest jednak kontrowersyjny, bo ostatnio grał mało i jest kontuzjogenny. "Lisek" bardzo dobrze spisał się na ostatnim turnieju kadry - Christmas Cup, często kończył kontrataki, pewnie trafiał z rzutów karnych.

Trener Michael Biegler zrezygnował również z lewoskrzydłowego Zagłębia Lubin - Wojciecha Gumińskiego. Na tej pozycji w Katarze wystąpią zatem Adam Wiśniewski z Orlen Wisły Płock i Przemysław Krajewski z Azotów Puławy.

W piątek reprezentacja Polski rozpocznie udział w ostatnich sprawdzianach przed mistrzostwach świata w Katarze - międzynarodowym turnieju w hiszpańskim Oviedo. Zmierzy się z Norwegią, Węgrami i Hiszpanią. Michael Biegler zabierze do Hiszpanii 18 zawodników i tylu samo pojedzie na mundial. Do turnieju zgłoszonych będzie jednak tylko 16 zawodników. Szkoleniowiec na pewno w Katarze zrezygnuje z jednego z bramkarzy - Marcina Wicharego lub Piotra Wyszomirskiego.

Jaszka się leczy

W "18" na turniej w Oviedo i na MŚ nie ma jednego z liderów kadry, Bartłomieja Jaszki. - Bartek cały czas przechodzi rehabilitację, na razie kontuzjowany bark nie pozwala mu grać, ale jest szansa, że nasz rozgrywający wyleczy się na drugą fazę mistrzostw - mówi nam Marek Skorupski ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Biegler w trakcie turnieju będzie mógł ściągnąć Jaszkę, ponieważ wpisał jego nazwisko na listę 28 zawodników zgłoszonych do mistrzostw. - Oczywiście nie będziemy robili niczego na siłę, bo zdrowie jest najważniejsze, a Bartek już wiosną narzekał na bark i w klubie [niemieckim Fuechse Berlin] nie dostał czasu, by się wyleczyć. Jeśli teraz zdąży to zrobić, trener chętnie z niego skorzysta. Ale jeśli Jaszka nie będzie w pełni sił, nikt nie będzie mu kazał przylatywać do Kataru - kończy Skorupski.

Kadra na turniej w Oviedo i mistrzostwa świata w Katarze

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged),

Skrzydłowi: Adam Wiśniewski, Michał Daszek (obaj Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy),

Rozgrywający: Michał Jurecki, Piotr Chrapkowski, Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Andrzej Rojewski (Magdeburg, Niemcy), Piotr Masłowski (Azoty Puławy), Michał Szyba (Gorenje Velenje)

Kołowi: Bartosz Jurecki (Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Tauron Kielce).