Sport.pl

Będzikowski wyjaśnia: Jachlewski zagra w Katarze, ale tylko w przypadku...

Mateusz Jachlewski, lewoskrzydłowy Vive Tauron Kielce i reprezentacji Polski znalazł się w 28-osobowym składzie reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Jest jednak tylko opcją awaryjną.
Popularny "Siwy" nie znalazł się wśród powołanych tydzień temu 23 zawodników. Dwa miesiące wcześniej na zgrupowaniu w Pruszkowie poinformował sztab szkoleniowy, że ze względów zdrowotnych nie może pomóc reprezentacji Polski. Teraz niespodziewanie znalazł się w 28-osobowym, szerokim składzie kadry Michaela Bieglera na turniej w Katarze. Dlaczego?

- Mamy z Mateuszem Jachlewskim umowę, że zagra w Katarze w momencie, gdyby Adam Wiśniewski [podstawowy lewoskrzydłowy biało-czerwonych - red.] doznał kontuzji - wyjaśnia portalowi kielce.sport.pl Jacek Będzikowski, drugi trener reprezentacji.

Polacy we wtorek zebrali się na konsultacji szkoleniowej w Pruszkowie. Na pierwszym treningu zawodnicy grali w piłkę nożną i mieli zajęcia lekko atletyczne. - Będziemy chcieli podładować akumulatory zawodników, bo są zmęczeni trudnym rokiem. Dużo rozmawiamy i trenujemy indywidualnie, bo każdy z nich ma inne potrzeby i różne miał obciążenia w klubie - dodaje Jacek Będzikowski.

Cały skład REPREZENTACJI POLSKI

Więcej o: