Sport.pl

Tkaczyk: Nie żałujcie grosza dla Tomka Strząbały

W niedzielę (godz. 17.30, Hala Globus w Lublinie) mecz reprezentacji Polski z gwiazdami Reszty Świata, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Tomasza Strząbały. Dzień wcześniej Vive Tauron po raz ostatni wystąpi w tym roku.
Na pojedynku mistrzów Polski z Nielbą Wągrowiec (godz. 16) będzie można wspomóc akcję charytatywną dla ciężko chorego asystenta Talanta Dujszebajewa. Przypomnijmy, że cierpi on na nowotwór i będzie musiał mieć terapię w USA, kosztującą ponad milion złotych. Po spotkaniu odbędzie się licytacja pamiątek i koszulek - m.in. pierwszego złotego medalu mistrzostw Polski Iskry Kielce z 1993 roku, koszulki Rastko Stojkovicia, Julena Aginagalde i gwiazdy Borussii Dortmund Jakuba Błaszczykowskiego. Po licytacji zawodnicy Vive Tauron zagrają w dzikim meczu z chłopcami z rocznika 2004 trenującymi w kieleckim klubie.

W niedzielę w Lublinie wyjątkowy pojedynek - kadra Michaela Bieglera zmierzy się z gwiazdami PGNiG Superligi. - Cel jest bardzo szczytny i cieszymy się, że doszło do takiego meczu. Każda złotówka się liczy dla Tomka i namawiam wszystkich, by nie szczędzili grosza i kupowali pamiątki. My zagramy na poważnie, bo kibice tego oczekują - mówi Grzegorz Tkaczyk.

Więcej o: