Dwóch Chorwatów z Vive Tauron nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze

Dwóch zawodników Vive Tauron Kielce: bramkarz Marin Sego oraz prawy rozgrywający Denis Buntić nie znalazło się w szerokim składzie reprezentacji Chorwacji na mistrzostwa świata w Katarze.
Ich brak jest niespodzianką, bo obaj w ostatnich tygodniach są w bardzo dobrej formie. Sego tworzy świetny duet w bramce ze Sławomirem Szmalem, a Buntić ma jeden z najlepszych okresów, odkąd trafił do Kielc. Konkurencja na pozycjach, na których grają ci dwaj zawodnicy w reprezentacji Chorwacji, jest jednak spora. Sego i Bunticia zabrakło już podczas październikowych wyborów trenera Slavko Goluzy na eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy w 2016 roku. Wtedy szkoleniowiec kadry Chorwacji wolał postawić wśród bramkarzy na Mirko Alilovicia (MKB Veszprem), Filipa Ivicia (PPD Zagrzeb) i Ivana Pesicia (Mieszkow Brześć). Na prawym rozegraniu niepodważalną pozycję ma Marko Kopljar (PSG), a jego zmiennikami byli wówczas Ivan Slisković (Celje Pivovarna Lasko) i Luka Stepancić (PPD Zagrzeb).

Szansę na wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze ma za to trójka pozostałych Chorwatów z Vive Tauron Kielce: lewoskrzydłowy Manuel Strlek, prawoskrzydłowy Ivan Cupić oraz kołowy Żeljko Musa.

Reprezentacja Chorwacji spotka się na zgrupowaniu 26 grudnia w miejscowości Umag. Na mundialu w Katarze Chorwacja zagra w grupie z Austrią, Tunezją, Bośnią i Hercegowiną, Macedonią i Iranem.