Liga Mistrzów: Remis w meczu rywali Vive Tauron Kielce

Kadetten Schaffhausen zremisował przed własną publicznością z Aalborgiem Handball 25:25 w pierwszym meczu grupy D Ligi Mistrzów.
Szwajcarzy stracili punkty na własne życzenie. Kilka razy roztrwonili wysoką przewagę. Do przerwy prowadzili już 14:9, ale fatalny pierwszy kwadrans po zmianie stron sprawił, że Duńczycy doprowadzili do remisu 18:18 (47. minuta). Chwilę później goście grali w przewadze, ale tego nie wykorzystali. A gospodarze, wśród których błyszczeli bramkarz Nikola Portner i lewoskrzydłowy Manuel Liniger zdobyli cztery bramki z rzędu. Znów jednak przewagę stracili. Jeszcze w 55. minucie prowadzili 25:21, ale do końca meczu nie zdobyli już gola.

Minutę przed końcem przy remisie 25:25 Kadetten miał piłkę, ale Rares Jurca stracił piłkę i to goście mogli przesądzić szalę na swoją korzyść. Skuteczny przechwyt w obronie zaliczył jednak niemiecki prawoskrzydłowy Markus Richwien, pobiegł do kontry, ale 5 sekund przed końcem meczu został zatrzymany przez rywali. Rzut wolny po końcowej syrenie był nieskuteczny.

Najwięcej bramek dla Kadetten Schaffhausen zdobył Liniger - osiem. Wśród Duńczyków najskuteczniejsi byli Christian Jensen i Havard Tvedten (po 6).

Po tym remisie Aalborg z dorobkiem sześciu punktów wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy D. Dwa oczka mniej mają Motor Zaporoże i Dunkierka, które w sobotę zagrają w bezpośrednim meczu we Francji (godz. 16). Szwajcarzy są na ostatniej pozycji, również z czterema punktami.