Sport.pl

Mała Liga Piłki Ręcznej: W środę wielki finał

W środę 3 grudnia odbędzie się wielki finał XI edycji największego w Polsce turnieju dla młodzieży - Małej Ligi Piłki Ręcznej.
Najważniejsze spotkania rozpoczną się w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej od godz. 9. Najpierw zagrają uczniowie szkół podstawowych - w półfinałach SP nr. 3 Staszów zmierzy się z SP Bilcza a SP Królewiec z SP Masłów. W półfinałach gimnazjalistów Bogoria podejmie Michałów a Gimnazjum nr. 1 z Jędrzejowa zagra z Osiekiem. Wielkie finały w obu kategoriach wiekowych zaplanowane są na godz. 12.55 (szkoły podstawowe) i 13.30 (gimnazja).

Przypomnijmy, że rozstrzygnięto już rywalizację wśród szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące Kielce, drugie było VI LO Kielce, trzecie ZSR Sichów Duży a czwarte LO Bogoria.

Organizatorem rozgrywek są: Fundacja Vive Serce Dzieciom i klub sportowy Vive Tauron Kielce. Turniej finansowany wspomaga Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Świętokrzyskie, PGNiG, klub sportowy Vive Tauron Kielce i Fundacja Vive Serce Dzieciom.

Więcej o: