Liga Mistrzów: sensacyjny remis Orlen Wisły, Kiel lepszy od PSG a Pick Szeged wygrywa

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w drugiej połowie wyjazdowego meczu z KIF Kolding prowadzili już różnicą pięciu bramek. Ale ostatecznie uratowali w końcówce remis
W 48. minucie goście prowadzili już 27:22 i wydawało się, że będą w stanie sensacyjnie wygrać w Danii. Świetnie w tym okresie grał zwłaszcza rumuński prawoskrzydłowy Valentin Ghionea, który zdobył aż pięć bramek.

Niestety dla płockich fanów od tego momentu dotychczas niemal bezbłędny atak zaczął już słabiej funkcjonować. Już pięć minut przed końcem meczu gospodarze doprowadzili do remisu. W końcówce Kolding na prowadzenie 30:29 wyprowadził Lasse Anderson. Za chwilę wyrównał jednak Mariusz Jurkiewicz. Gospodarze mieli jeszcze 30 sekund na przeprowadzenie decydującej akcji, ale zabrakło im na to czasu.

W pierwszej połowie bardzo dobrze między słupkami Orlen Wisły spisywał się Adam Morawski. Wykonywał swoją pracę niewiele gorzej od bardziej doświadczonego bramkarza Koldingu 39-letniego Kaspera Hvidta. Morawski po pierwszej połowie bronił z 31-procentową skutecznością (odbił 9 piłek). Jego vis-a-vis miał 32 procent skuteczności wszystkich obron.

Tymczasem w hicie szóstej kolejki THW Kiel zmierzył się z PSG. Na początek mecz nie układał się po myśli Niemców, którzy nie mogli znaleźć recepty na Francuza Thierry Omeyera. W efekcie do przerwy przegrywali 14:15. Po zmianie stron gospodarze poprawili skuteczność - zwłaszcza rozgrywający Marko Vujin, Domagoj Duvnjak i Joan Canellas. Już kwadrans przed końcem THW Kiel prowadził 25:22.

Inne wyniki Ligi Mistrzów:

Grupa A:

Metalurg Skopje - Natorhouse La Rioja 29:28 (15:16): Najskuteczniejsi: Mojsovski (11), Vugrinec (10) - Garcia (7),

THW Kiel - PSG 33:29 (14:15): Canellas Rexach (9), Vujin (8) - Hansen (8)

PPD Zagrzeb - Mieszkow Brześć 25:23 (11:8): Horvat (6) - Stojković (9)

Grupa B:

FC Barcelona - Flensburg 36:27 (14:16): Lazarov i Sigurdsson (po 9) - Mogesen (7)

KIF Kolding - Orlen Wisła Płock 30:30 (14:14): L. Andersson (7) - Ghionea i Syprzak (po 6)

Alingsas HK - Besiktas Stambuł 27:24 (14:12): Enstrom i Johansson (po 5) - Ozbahar (6)