Liga Mistrz闚: sensacyjny remis Orlen Wis造, Kiel lepszy od PSG a Pick Szeged wygrywa

Pi趾arze r璚zni Orlen Wis造 P這ck w drugiej po這wie wyjazdowego meczu z KIF Kolding prowadzili ju r騜nic pi璚iu bramek. Ale ostatecznie uratowali w ko鎍闚ce remis
W 48. minucie go軼ie prowadzili ju 27:22 i wydawa這 si, 瞠 b璠 w stanie sensacyjnie wygra w Danii. 安ietnie w tym okresie gra zw豉szcza rumu雟ki prawoskrzyd這wy Valentin Ghionea, kt鏎y zdoby a pi耩 bramek.

Niestety dla p這ckich fan闚 od tego momentu dotychczas niemal bezb喚dny atak zacz掖 ju s豉biej funkcjonowa. Ju pi耩 minut przed ko鎍em meczu gospodarze doprowadzili do remisu. W ko鎍闚ce Kolding na prowadzenie 30:29 wyprowadzi Lasse Anderson. Za chwil wyr闚na jednak Mariusz Jurkiewicz. Gospodarze mieli jeszcze 30 sekund na przeprowadzenie decyduj帷ej akcji, ale zabrak這 im na to czasu.

W pierwszej po這wie bardzo dobrze mi璠zy s逝pkami Orlen Wis造 spisywa si Adam Morawski. Wykonywa swoj prac niewiele gorzej od bardziej do鈍iadczonego bramkarza Koldingu 39-letniego Kaspera Hvidta. Morawski po pierwszej po這wie broni z 31-procentow skuteczno軼i (odbi 9 pi貫k). Jego vis-a-vis mia 32 procent skuteczno軼i wszystkich obron.

Tymczasem w hicie sz鏀tej kolejki THW Kiel zmierzy si z PSG. Na pocz徠ek mecz nie uk豉da si po my郵i Niemc闚, kt鏎zy nie mogli znale潭 recepty na Francuza Thierry Omeyera. W efekcie do przerwy przegrywali 14:15. Po zmianie stron gospodarze poprawili skuteczno嗆 - zw豉szcza rozgrywaj帷y Marko Vujin, Domagoj Duvnjak i Joan Canellas. Ju kwadrans przed ko鎍em THW Kiel prowadzi 25:22.

Inne wyniki Ligi Mistrz闚:

Grupa A:

Metalurg Skopje - Natorhouse La Rioja 29:28 (15:16): Najskuteczniejsi: Mojsovski (11), Vugrinec (10) - Garcia (7),

THW Kiel - PSG 33:29 (14:15): Canellas Rexach (9), Vujin (8) - Hansen (8)

PPD Zagrzeb - Mieszkow Brze嗆 25:23 (11:8): Horvat (6) - Stojkovi (9)

Grupa B:

FC Barcelona - Flensburg 36:27 (14:16): Lazarov i Sigurdsson (po 9) - Mogesen (7)

KIF Kolding - Orlen Wis豉 P這ck 30:30 (14:14): L. Andersson (7) - Ghionea i Syprzak (po 6)

Alingsas HK - Besiktas Stambu 27:24 (14:12): Enstrom i Johansson (po 5) - Ozbahar (6)