Aalborg przegrywa mecz ligowy, bo "gra znacznie poniżej poziomu"

- Aalborg zagrał znacznie poniżej poziomu - pisze oficjalna strona Aalborga po wyjazdowej, ligowej porażce 21:27 z Sonderjyske. A już w niedzielę rewanż Duńczyków z Vive Tauron Kielce w Lidze Mistrzów.
Początek meczu był wyrównany - 7:7. Mimo tego zawodnicy Aalborga słabo grali w ataku pozycyjnym, gdzie brakowało im pomysłu, brakowało również koncentracji w obronie - czytamy. W końcówce tej części gospodarze wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. O wyniku zadecydował początek drugiej połowy. Przez siedem minut goście zdobyli jedną bramkę a stracili aż pięć.

Po tej porażce wciąż zajmują pozycję wicelidera. Do prowadzącego w tabeli KIF Kolding (imponujący bilans: 12 zwycięstw i jeden remis) tracą jednak już aż osiem punktów.

W niedzielę Duńczycy rozpoczną rundę rewanżową fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zagrają na wyjeździe z Vive Tauron Kielce. Początek spotkania o godz. 15.10.

Sonderjyske - Aalborg 27:21 (13:10)

Aalborg: Erevik - Tvedten 5 (2), Sagosen 4 (1), Berggren 3, Hald 3, Ch. Jensen 2, Slundt 1, Larsen 1, I. Guardiola 1, Barud 1.