Liga Mistrzów: Pick męczył się z Dunkierką, hity kolejki dla THW Kiel i MKB Veszprem

Vive Tauron Kielce wciąż ma tylko dwa punkty przewagi nad wiceliderem grupy D - Pick Szeged. Węgrzy długo męczyli się u siebie z francuską Dunkierką, ale ostatecznie wygrali.
Jeszcze kwadrans przed końcem Francuzi prowadzili 20:18. Ostatnie piętnaście minut gry to już jednak popis gry gospodarzy, którzy pozwolili sobie w tym okresie rzucić zaledwie jednego gola a sami trafili pięć razy. Bardzo dobrze w tym okresie spisywał się bramkarz Pick Szeged - Hiszpan Jose Manuel Sierra. Kluczowe bramki zdobywał za to prawy rozgrywający Zsolt Balogh. Po tym zwycięstwie Pick Szeged ma osiem punktów na koncie i traci dwa oczka do prowadzącego Vive Tauron Kielce.

W piątej kolejce były dwa hitowe pojedynki. W grupie A budowany za olbrzymie pieniądze PSG przegrał z THW Kiel. Francuzi słabo rozpoczęli mecz, ale już do przerwy odrobili straty. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej grali Niemcy, dowodzeni przez znakomicie rozgrywającego Domagoja Duvnjaka. W 58. minucie gospodarze przegrywali jedną bramką, ale grali w podwójnej przewadze! Wtedy znakomitą indywidualną akcją popisał się niemiecki skrzydłowy Dominik Klein, który pokonał Patrice Annonaya. Nadzieję gospodarzom dał Hansen, który trafił na 25:26. 30 sekund przed końcem mecz rozstrzygnął po indywidualnej akcji Duvnjak. Po tym zwycięstwie THW Kiel, właśnie kosztem PSG, po raz pierwszy awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Goście cieszyli się też z wygranej w innym hitowym meczu. W Skopje miejscowy Vardar uległ jednym trafieniem MKB Veszprem. Pojedynek był pasjonujący i miał niesamowitą końcówkę. 120 sekund przed końcem gospodarze prowadzili 23:22 i mieli rzut karny. Roland Mikler obronił jednak rzut Matjaza Brumena a Węgrzy po trafieniu Jose Marii Rodrigueza wyrównali. Chwilę później zawodnicy Vardaru zgubili piłkę, rywale wyprowadzali kontratak, ale jeden z zawodników MKB został sfaulowany przez Brumena podczas kontry na środku boiska. Zgodnie z przepisami sędziowie mają prawo wtedy podyktować rzut karny i tak zrobili. Z siódmego metra nie pomylił się Momir Ilić i Węgrzy obok Vive Tauron Kielce jako jedyni w Lidze Mistrzów mają komplet pięciu zwycięstw.

Wyniki 5. kolejki Ligi Mistrzów:

Grupa A:

PSG - THW Kiel 25:27 (13:12): Najskuteczniejsi: Hansen (8) - Duvnjak (7),

La Rioja - Metalurg Skopje 31:27 (13:13): Rodriguez Alvarez (9) - Mirkulovski (8),

Grupa B:

Flensburg - FC Barcelona 33:37 (16:16): Glandorf (11) - Lazarov (10)

Orlen Wisła Płock - KIF Kolding 28:29 (15:14): Jurkiewicz i Syprzak (po 5) - Karlsson (7)

Besiktas - Alingsas HK 28:26 (13:15): Nincević (9) - Enstrom (6)