Szczypiorniści Wisły Sandomierz lepsi w świętokrzyskich derbach

Po ciekawym, zaciętym spotkaniu ekipa Adama Węgrzynowskiego pokonała Politechnikę Świętokrzyską. Fatalna druga połowa zadecydowała o wysokiej porażce w Bochni rezerw Vive Tauron.
Jeszcze na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania w Sandomierzu to akademicy mieli w zapasie trzy bramki (13:10). Po raz ostatni na prowadzeniu byli jednak w 36 minucie (16:15), potem minimalną przewagę uzyskali gospodarze (20:18, 24:22) i dowieźli zwycięstwo do końcowej syreny.

Sił na pełne 60 minut walki z liderującym w lidze MOSiR-em Bochni zabrakło młodzieży Vive Tauron Kielce. Podopieczni Rafała Bernackiego jeszcze kilka minut po przerwie utrzymywali kontakt z rywalem (17:19), ale decydujące 20 minut zdecydowanie należało do faworyta rozgrywek.