Orlen Wisła wygrywa na trudnym terenie w Zabrzu w próbie generalnej przed Vive

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali Górnika Zabrze 34:30 w próbie generalnej przed niedzielnym, hitowym meczem z Vive Tauron Kielce.
Płocczanie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza (być może zagra w meczu z Vive). Dopiero po wyleczonym urazie wystąpił też kolejny środkowy rozgrywający Aleksander Tioumentsev. W efekcie od pierwszych minut goście grali na dwa koła - z Kamilem Syprzakiem i Tiago Rochą. Mimo tego nie mieli większych problemów ze zdobywaniem bramek. Zresztą w pierwszej połowie oba zespoły słabo spisywały się w obronie. Słabiutko grał też bramkarz płocczan - Rodrigo Corrales, który obronił zaledwie jeden rzut na 11 prób rywali i szybko opuścił parkiet. Do przerwy był remis 16:16.

Po zmianie stron przewagę zaczęli wypracowywać sobie faworyzowani wicemistrzowie Polski. Nieco lepiej grali w obronie, choć Mariusz Jurasik, najlepszy zawodnik gospodarzy często potrafił ich oszukać. Rozgrywający Górnika imponował bardzo ładnymi asystami do kołowych. Kwadrans przed końcem goście prowadzili 26:23 i już nie dali się dogonić rywalom. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Kamil Syprzak - sześć. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Michał Kubisztal - siedem trafień.

W niedzielę Orlen Wisła Płock zagra przed własną publicznością z mistrzem Polski - Vive Tauron Kielce. Początek spotkania o godz. 20.30, transmisja w Polsacie Sport.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34 (16:16)

Górnik: Suchowicz, Kornecki - Kubisztal 8, Niewrzawa 5, Tomczak 4, Daćko 4, Gromyko 4, Jurasik 3, Kuchczyński 2, Buszkow, Tatarincew, Twardo, Niedośpiał, Orzechowski, Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary, Morawski - Syprzak 6, Racotea 5, Nikcević 5, Zelenović 5, Rocha 4, Ghionea 3, Tiumiencew 3, Montoro 2, Wiśniewski 1, Pusica, Kwiatkowski, Daszek,