Vive Tauron Kielce razem z Legią Warszawa wśród...

Vive Tauron Kielce wraz z m.in Legią Warszawa znalazło się w gronie nowo powstałego Polskiego Związku Pracodawców Klubów Sportowych.
Jest to organizacja, która ma na celu poprawienie warunków prowadzenia klubów sportowych w naszym kraju. Oprócz kielczan znaleźli się w tym gronie m.in. dwa kluby piłkarskie: Legia Warszawa i GKS Bełchatów, jak również Stelmet Zielona Góra, Trefl Sopot (oba koszykówka), Skra Bełchatów, Lotos Trefl Gdańsk, Atom Trefl Sopot (wszystkie siatkówka) i piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. W składzie rady nadzorczej Związku Pracodawców Klubów Sportowych znalazł się m.in. Servaas.

- Chcemy walczyć o normalne, dodatkowe prawa tylko dla sportowców. Mamy nadzieję, że w naszym gronie będzie coraz więcej klubów i również dzięki temu będziemy mieć większy lobbing w Ministerstwie Sportu w sprawie uregulowania spraw sportu - mówi sternik mistrzów Polski.

Chwali też swój klub. - Nie chcę się chwalić. Ale prawda jest taka, że klub Vive Tauron jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. Marzę, aby piłka ręczna w Polsce była kiedyś na równi popularna, jak inne dyscypliny sportu. Kiedy patrzymy na wyniki Vive i Orlen Wisły to są to jedne z najlepszych rezultatów klubów w naszym kraju. Wiele osób, które przyjdą pierwszy raz na mecz Ligi Mistrzów do Hali Legionów jest w szoku, tak samo było z przedstawicielami Tauronu. Będę walczył o lepszą pozycję naszej dyscypliny w mediach, ale duży udział musi mieć w tym też Związek. Nie chcę go krytykować, ale zachowuje się pasywnie - dodaje prezes Vive Tauron Kielce.

Związek Pracodawców Klubów Sportowych wstąpił już do Konfederacji Lewiatan, najsilniejszej polskiej organizacji prywatnego biznesu.