Młodzi szczypiorniści ponownie uczczą pamięć Jarosława Tkaczyka

Szczypiorniści z całej Polski po raz drugi zagrają w Memoriale im. Jarosława Tkaczyka. Turnieju, który ma uczcić pamięć zmarłego w ubiegłym roku byłego zawodnika i trenera kieleckiego klubu.
Swój udział awizowało 16 klubów (przed rokiem było ich 10). Rywalizacja będzie rozgrywana w dwóch grupach wiekowych: juniorów młodszych (rocznik 1998-99) oraz młodzików (rocznik 2000 i młodsi). Zespoły w każdej kategorii zostaną podzielone na dwie grupy, w systemie każdy z każdym.

Turniej będzie odbywał się na dwóch parkietach. Starsi zagrają w hali Gimnazjum nr 7 przy ul. Krzyżanowskiej (tam nauczycielem był Jarosław Tkaczyk), a młodsi w hali Politechniki Świętokrzyskiej. Początek rywalizacji w piątek o godz. 12. Rozgrywki zainauguruje bezpośredni mecz dwóch drużyn Vive Tauron Kielce. Turniej potrwa do soboty.

Inicjatorami i jednocześnie organizatorami turnieju są: Aleksander Litowski, Paweł Grecak i Rafał Bernacki. W pierwszej edycji memoriału wygrali kieleccy szczypiorniści oraz Lider Radom. Memoriałowi im. Jarosława Tkaczyka patronuje "Gazeta Wyborcza".

Juniorzy młodsi:

Vive Tauron Kielce (2 zespoły), ChKS Łódź, Stal Mielec, Padwa Zamość UKS Nike Ciechanów, Unia Lublin oraz Bursa Puławy.

Młodzicy:

Vive Tauron Kielce (3 zespoły), Wisłę Płock, ChKS Łódź, UKS Nike Ciechanów, Anilanę Łódź oraz KSSPR Końskie.