11 bramek Linigera a Kadetten wygrywa z Dunkierką

Kadetten Schaffhausen odniósł pierwsze zwycięstwo w grupie D Ligi Mistrzów. Szwajcarzy pokonali przed własną publicznością francuską Dunkierkę 25:23 (12:10)
Gospodarze grający wciąż bez kontuzjowanych m.in. polskiego skrzydłowego Leszka Starczana i rozgrywającego Petara Kukucki zaczęli od falstartu, bo przegrywali 0:3, ale odpowiedzi natychmiast - zdobywając cztery bramki z rzędu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żadnej ze stron nie udało się wypracować wysokiej przewagi. Udało się to dopiero po zmianie stron gospodarzom. W 47. minucie prowadzili oni 22:16 i nie dali już sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa. Jednym z bohaterów spotkania był lewoskrzydłowy gospodarzy - Manuel Liniger, który zdobył aż jedenaście bramek. Dla pokonanych najwięcej razy trafił Pierre Soudry - sześć.

Po tej wygranej Kadetten awansował przynajmniej na kilkanaście godzin na trzecie miejsce w tabeli a Dunkierka pozostała na przedostatniej, piątej pozycji. W niedzielę dokończenie zmagań w grupie D - o godz. 20 w Hali Legionów Vive Tauron Kielce zagra z Motorem Zaporoże (godz. 20) a duński Aalborg podejmie węgierski Pick Szeged (godz. 16.50).

W innych czwartkowych meczach Ligi Mistrzów rosyjskie Czechowskie Niedźwiedzie przegrały ze słoweńskim Celje Pivovarna Lasko 30:35 (15:17), szwedzki Alingsas uległ u siebie duńskiemu KIF Kolding 19:23 (13:15) a białoruski Mieszkow Brześć minimalnie przegrał niemieckiemu THW Kiel 24:25 (11:11).

Kadetten Schaffhausen - Dunkierka 25:23 (12:10)

Kadetten: Portner, Puljezević - Liniger 11 (4), Mamić 5, Kuttel 2, Graubner 2, Pendić 1, Richwien 1, Cvijetić 1, Jurca 1, Mansson 1, Geisser, Doborac.

Dunkierka: Gerrard, Annotel - Soudry 6, Butto 4, Touati 4, Emonet 3, Nagy 3, Guillard 1, Joumel 1, Mokrani 1, Pejović, Afgour, Causse, Grocaut, Lamon.