4. kolejka Superligi: Pierwsze zwycięstwa beniaminków z Wrocławia i Wągrowca

Pierwsze zwycięstwa w PGNiG Superlidze w tym sezonie odniosły dwa beniaminki rozgrywek: Śląsk Wrocław oraz Nielba Wągrowiec.
Oba mecze beniaminków były emocjonujące. Nielba zmierzyła się przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. W 50. minucie gospodarze prowadzili zaledwie 21:19, ale wtedy dzięki świetnej postawie w bramce Adriana Konczewskiego wypracowali sześcio bramkową przewagę. W końcówce stracili cztery gole z rzędu, ale gościom na wyrównanie zabrakło już czasu. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył wychowanek Vive - Mateusz Przybylski.

Większe emocje były we Wrocławiu. W 57. minucie goście prowadzili 20:19, ale otrzymali dwie kary dwóch minut. Wrocławianie natychmiast to wykorzystali i wyszli na prowadzenie 21:20. 30 sekund przed końcem Chrobry mógł doprowadzić do remisu. Rzut Adama Świątka był jednak niecelny.

W czołówce bez zmian - bez straty punktów na trzech pierwszych miejscach medaliści z ubiegłego sezonu - Orlen Wisła Płock, Vive Tauron Kielce oraz Górnik Zabrze. Ten ostatni zespół poradził sobie w Mielcu ze Stalą, mimo, że grał bez swojego najlepszego zawodnika, kontuzjowanego Mariusza Jurasika. Rolę lidera przejął po nim Paweł Niewrzawa, który zdobył osiem bramek. Skuteczni byli również Robert Orzechowski i Bartłomiej Tomczak (odpowiednio 7 i 6 goli).

Wyniki 4. kolejki PGNiG Superligi:

Azoty Puławy - Vive Tauron Kielce 24:35 (11:19): Najskuteczniejsi: Marko Tarabochia i Mateusz Kus (po 5) - Denis Buntić i Karol Bielecki (po 5).

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 28:36 (17:17): Najskuteczniejsi: Przemysław Zadura (9) - Valentin Ghionea (9)

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 26:24 (13:14): Najskuteczniejsi: Bartosz Świerad (7) - Dawid Przysiek (8)

AZS Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32 (10:13): Najskuteczniejsi: Marcin Lijewski i Łukasz Rogulski (po 4) - Bartosz Konitz, Mateusz Zaremba, Wojciech Zydroń, Paweł Krupa i Wojciech Jedziniak (po 5)

Stal Mielec - Górnik Zabrze 30:33 (15:20): Najskuteczniejsi: Łukasz Janyst i Michał Adamuszek (po 6) - Paweł Niewrzawa (8)

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 21:20 (11:11): Najskuteczniejsi: Arkadiusz Miszka (8) - Tomasz Mochocki (3)