Kadetten Schaffhausen bez formy? Kolejna ligowa porażka

Drugą porażkę w lidze szwajcarskiej poniósł Kadetten Schaffhausen, inauguracyjny rywal Vive Tauron Kielce w Lidze Mistrzów (w czwartek 25 września) w sezonie 2014/15.
Mistrzowie Szwajcarii ulegli St. Otmar St. Gallen 26:31 (14:13). Dla Kadetten to już nieoczekiwanie druga porażka ligowa w zaledwie czterech kolejkach. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach zespół Markusa Baura popełnił sporo błędów technicznych. Nie ustrzegł się ich również nowy środkowy rozgrywający - Damir Doborac. - W pierwszej połowie powinniśmy prowadzić wyżej, było nawet już 14:10 - powiedział Gabor Vass, menedżer Kadetten Schaffhausen dla oficjalnej strony klubowej.

Jego zespół po czterech kolejkach z czterema punktami prowadzi w lidze szwajcarskiej. Ma jednak od większości drużyn o jeden lub nawet dwa mecze rozegrane więcej.

W sobotę grali też dwaj inni rywale Vive Tauron Kielce w fazie grupowej Lidze Mistrzów. Węgierski Pick Szeged wysoko pokonał przed własną publicznością Mezokovesdi 33:21 i z kompletem trzech zwycięstw prowadzi w tabeli. Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Gabor Ancsin - pięć.

Natomiast Aalborg Handball po raz trzeci w tym sezonie zremisował w lidze duńskiej. Tym razem podzieli się u siebie punktami z Skjern Handball 24:24 (12:12). Najskuteczniejszy w Aalborgu był Morten Slundt, który sześć razy pokonał bramkarzy rywali.

St. Otmar St. Gallen - Kadetten Schaffhausen 31:26 (13:14)

Kadetten: Portner, Maier - Liniger 6, Graubner 4, Mamic 4, Stojanovic 3, Doborac 3, Jurca 3, Cvijetic 2, Geisser 1, Kuttel, Richwien.