Dwie gwiazdy Vive Tauron przedłużyły kontrakty

Dwóch lewych rozgrywających Vive Tauron: Michał Jurecki oraz Karol Bielecki przedłużyli kontrakty z drużyną jedenastokrotnych mistrzów Polski.
"Koli" wygasał kontrakt po zakończeniu tego sezonu. Przedłużył jednak na kolejne dwa lata, związując się umową do czerwca 2017 roku. Dwa lata dłużej w Kielcach będzie występował Michał Jurecki. Popularny "Dzidziuś" przedłużył kontrakt aż do czerwca 2019 roku.

Obaj zawodnicy są niezwykle ważni w koncepcji gry Talanta Dujszebajewa. Bielecki jest podstawowym lewym rozgrywającym w ataku, często zdobywał w ubiegłym sezonie najwięcej bramek dla swojej drużyny. A Jurecki to prawdziwy wulkan energii, tworzył świetny duet z Bieleckim (w odwodzie jest jeszcze Piotr Chrapkowski) i był prawdziwym liderem w obronie.

- Cieszę się, że zostaję w domu. Jestem bardzo zadowolony, że doszliśmy do porozumienia. Zostaję we wspaniałym zespole prowadzonym przez Talanta Dujszebajewa, który pozwolił mi na nowo uwierzyć w swoje możliwości. Z Kielcami jako z miastem piłki ręcznej, jak wszyscy doskonale wiedzą, planuję swoje życie - mówi Karol Bielecki cytowany dla oficjalnej strony Vive Tauron Kielce.

- Zarówno ja, jak i moja rodzina czujemy się w Kielcach wspaniale. Tym bardziej cieszę się z przedłużenia kontraktu z Mistrzem Polski. Budowany jest zespół, który ma osiągać sukcesy w Europie i jestem szczęśliwy, że mogę występować w tej drużynie. Na dzień dzisiejszy to dla mnie też honor być jej częścią - dodał dla klubowej strony Michał Jurecki.