Vive gra sparing w Zabrzu. Zmęczenie ma nadrobić głowa i myślenie

Vive Targi Kielce po ?morderczym? tygodniu pracy na dokładkę zagra w sobotę sparing z brązowym medalistą PGNiG Superligi - Górnikiem. Początek o godz. 12 w hali w Zabrzu.
Mistrzowie Polski są po tygodniu bardzo ciężkich treningów, sporo czasu spędzili na siłowni. - Były to najtrudniejsze dni dla naszych zawodników w trakcie przygotowań. Bieganie, siłownia, podnoszenie dużych ciężarów. Już to za nimi i miejmy nadzieję, że przyniesie w przyszłości efekt w postaci dobrych wyników - mówi Tomasz Strząbała, drugi trener Vive Targi.

Na szczęście dla sztabu szkoleniowego kieleckiego zespołu oprócz Krzysztofa Lijewskiego, który trenuje indywidualnie, żaden z zawodników nie narzeka na poważniejszy uraz. - Są drobne stłuczenia, bóle, ale to nic poważnego. Oprócz "Lijka" będziemy mieć w Zabrzu wszystkich zawodników do dyspozycji - dodaje asystent Talanta Dujszebajewa.

Kielczanie myślą o pierwszym zwycięstwie w trakcie letnich przygotowań, ale oczywiście nie za wszelką cenę. Na turnieju w niemieckim Schneverdingen przegrali wszystkie trzy mecze. - Najważniejsze dla nas jest, byśmy widzieli, że zawodnicy walczą od pierwszej do ostatniej minuty. Teraz bardzo potrzebna jest im głowa do grania, myślenie. Są bowiem zmęczeni, słabiej pracują nogi, ale można to nadrobić myśleniem i sprytem na parkiecie. A wyniki? Będziemy się martwić, jeśli będziemy przegrywać na turnieju we Francji (Vive Targi w przyszły weekend zagra w grupie z Paris Saint Germain i katarskim El-Jaish, w drugiej są MKB Veszprem Chambery Savoie i Montpellier) - przyznaje Tomasz Strząbała.

Jego zespół poznał terminy pierwszych czterech meczów Ligi Mistrzów. Na inaugurację w czwartek 25 września o godz. 20 zagra na wyjeździe ze szwajcarskim Kadetten Schaffhausen. W drugiej kolejce mistrzowie Polski w sobotę 4 października (godz. 14) zmierzą się u siebie z węgierskim Pick Szeged. W następnej serii w niedzielę 12 października o godz. 20 kielczanie zagrają w Hali Legionów, z najlepszą drużyną z turnieju kwalifikacyjnego. Wiadomo też, że w czwartej kolejce pojedynek z francuską Dunkierką odbędzie się w sobotę 18 października o godz. 16.

Więcej o: