Sport.pl

Młodzież Vive celuje w medalowe miejsca w Świętokrzyskie Junior Cup 2014

30 drużyn z całej Europy zagra w szóstej edycji turnieju Świętokrzyskie Junior Cup 2014. - Turniej ma już swoją markę w Europie i bardzo się z tego cieszymy - mówi Radosław Wasiak, dyrektor Vive Targi Kielce.
W tegorocznej edycji wystąpi ponad 500 zawodników! Do Kielc przyjadą zespoły m.in. z Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Rosji. - Jest to spore wydarzenie dla tych młodych piłkarzy. Impreza jest mocno obsadzona, zagra wiele dobrych drużyn i bardzo trudno wskazać faworytów - dodaje Wasiak.

Kielecki zespół będzie reprezentowany przez cztery ekipy - aż trzy w kategorii wiekowej do lat 16. Pierwsza drużyna zmierzy się w grupie A z chorwackim RK Metkovec I, KSSPR Końskie, Wybrzeże Gdańsk oraz rosyjskim Krasnorad II. W grupie B rywalami Vive Targi II będą Krasnorad III, Padwa Zamość, Anilana Łódź i Izvidac Ljubuski (Bośnia i Hercegowina). Natomiast w grupie C trzeci zespół kieleckiego zespołu zagra z Padwą Zamość II, Wiertmetem Libusza, RK Medvescak Zagrzeb (Chorwacja) i Krasnoradem I.

W grupie starszej do lat 18 Vive Targi Kielce zmierzy się w grupie A z Wybrzeżem Gdańsk, Unią Lublin, Kusym Kraków i Nielbą Wągrowiec. W grupie B zagrają KSSPR Końskie, Wisła Płock, Padwa Zamość, Ostrovia Ostrów Wielkopolski i słowacki Tatran Preszow.

Turniej Świętokrzyskie Junior Cup wspiera firma PGNiG, a partnerami są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Politechnika Świętokrzyska i Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Pierwsze mecze w niedzielę od godz. 9 w hali Politechniki Świętokrzyskiej oraz od godz. 9.50 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Jagiellońskiej 90.

Tymczasem jeden z młodych, zdolnych zawodników Vive Targi Kielce - Bartłomiej Bis - został powołany do reprezentacji Polski juniorów na mistrzostwa Europy. 17-letni kołowy zagra w meczach o miejsca 5.-8. w turnieju. Oprócz niego w zespole Rafała Kuptela jest Patryk Mastalerz, prawoskrzydłowy KSSPR-u Końskie, a trenerem bramkarzy jest Rafał Bernacki, na co dzień trener rezerw i juniorów kieleckiego klubu.

Więcej o: