Vive wróciło do pracy. Trenowali wszyscy zawodnicy [GALERIA ZDJĘĆ]

Piłkarze ręczni mistrza Polski Vive Targi Kielce wrócili do ciężkiej pracy. Na pierwszych zajęciach trenowali wszyscy zawodnicy
W Hali Legionów przy ul. Bocznej indywidualnie na rowerkach pracowali trzej rozgrywający Grzegorz Tkaczyk, Krzysztof Lijewski i Tomasz Rosiński. Pozostali, w tym dwaj nowi zawodnicy bramkarz Marin Sego oraz niemiecki prawoskrzydłowy Tobias Reichmann, biegali na stadionie lekkoatletycznym. Z zawodnikami dzielnie truchtał również trener mistrzów Polski Talant Dujszebajew. Zobacz galerię zdjęć z treningu autorstwa fotografa "Wyborczej" Jarosława Kubalskiego.

Mistrzowie Polski dwa razy dziennie będą pracować przez pierwszy tydzień w Kielcach. Na pierwszy turniej Heide Cup pojadą do Niemiec 8 sierpnia. Obok zespołu Talanta Dujszebajewa wystąpią w nim duński KIF Kolding Kopenhaga, szwajcarski Kadetten Schaffhausen oraz trzy niemieckie drużyny: HSG Wetzlar (właśnie z tym zespołem Vive zagra na otwarcie turnieju), aktualny zwycięzca Ligi Mistrzów HSV Hamburg, Füchse Berlin. W drużynie popularnych "Lisów" nie wystąpi kontuzjowany reprezentant Polski Bartłomiej Jaszka. Miał on operację barku i czeka go dłuższa rehabilitacja.

Prosto po zakończeniu tego turnieju kielczanie pojadą na jedyne zgrupowanie do Arłamowa (Bieszczady). Obóz potrwa 10 dni. Tuż po nim Vive Targi Kielcezagra sparing (w sobotę 23 sierpnia) na wyjeździe z brązowym medalistą mistrzostw Polski Górnikiem Zabrze. Na zakończenie przygotowań najlepsza siódemka w Polsce zagra w mocno obsadzonym turnieju we francuskim Strasburgu. Zmierzy się w nim z katarskim El-Jaish i francuskim mocarzem Paris Saint-Germain. Obok nich swój udział awizowali również dwaj przedstawiciele gospodarzy: Chambery Savoie i Montpellier Agllomeration oraz rumuńska HCM Constanta.