Prawie 70 dni pauzy Vive, a teraz ciężka praca

Vive Targi Kielce dziś po blisko 70 dniach przerwy wraca do treningów. Kielczanie w pierwszym tygodniu pracować będą na swoich obiektach.
Inauguracyjne zajęcia odbędą się w Hali Legionów o godz. 10. Mają na nich być wszyscy zawodnicy. Po południu odbędzie się kolejny trening, również w hali przy Bocznej (godz. 18). Przypomnijmy, że będzie on otwarty dla wszystkich dziennikarzy i kibiców. Po nich kielecki klub zaprasza fanów na wspólne grillowanie z zawodnikami i sztabem szkoleniowym. Będzie można też kupić klubowe gadżety w okazyjnych cenach.

Mistrzowie Polski dwa razy dziennie będą pracować przez pierwszy tydzień w Kielcach. Na pierwszy turniej Heide Cup pojadą do Niemiec 8 sierpnia. Obok zespołu Talanta Dujszebajewa wystąpią w nim duński KIF Kolding Kopenhaga, szwajcarski Kadetten Schaffhausen oraz trzy niemieckie drużyny: HSG Wetzlar (właśnie z tym zespołem Vive zagra na otwarcie turnieju), aktualny zwycięzca Ligi Mistrzów HSV Hamburg, Füchse Berlin. W drużynie popularnych "Lisów" nie wystąpi kontuzjowany reprezentant Polski Bartłomiej Jaszka. Miał on operację barku i czeka go dłuższa rehabilitacja.

Prosto po zakończeniu tego turnieju kielczanie pojadą na jedyne zgrupowanie do Arłamowa (Bieszczady). Obóz potrwa 10 dni. Tuż po nim Vive Targi Kielce zagra sparing (w sobotę 23 sierpnia) na wyjeździe z brązowym medalistą mistrzostw Polski Górnikiem Zabrze.

Na zakończenie przygotowań najlepsza siódemka w Polsce zagra w mocno obsadzonym turnieju we francuskim Strasburgu. Zmierzy się w nim z katarskim El-Jaish i francuskim mocarzem Paris Saint-Germain. Obok nich swój udział awizowali również dwaj przedstawiciele gospodarzy: Chambery Savoie i Montpellier Agllomeration oraz rumuńska HCM Constanta.

Inauguracja PGNiG Superligi zaplanowana jest na 6 lub 7 września. Vive Targi Kielce zmierzy się w pierwszej kolejce na wyjeździe z Gaz-System Pogonią Szczecin. Liga Mistrzów rusza 24-28 września.