Były zawodnik Iskry Kielce trenerem Sląska Wrocław

Piotr Przybecki, były zawodnik Iskry Kielce a ostatnio dyrektor sportowy Gaz-System Pogoni Szczecin będzie od nowego sezonu trenerem beniaminka PGNiG Superligi Śląska Wrocław
Zmiana na stanowisku trenera beniaminka ekstraklasy była wiadoma już od kilkunastu dni. Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z dotychczasowym szkoleniowcem Białorusinem Aleksandrem Malinowskim, który ze Śląskiem awansował do Superligi. Dziś wiadomo już, że szczypiornistów Śląska w przyszłym sezonie prowadzić będzie 41-letni Przybecki.

To wychowanek Gwardii Opole. Na swoim koncie ma występy m.in. w Śląsku Wrocław, w którym spędził trzy sezony. W 1994 przeniósł się do Iskry Kielce, a po roku wyjechał do Niemiec, gdzie spędził 18 kolejnych sezonów. Reprezentował barwy m.in. TUSEM Essen, THW Kiel i HSG Nordhorn-Lingen. W 2009 roku został zawodnikiem TSV Hannover-Burgdorf, w którym spędził cztery lata, po czym zakończył zawodniczą karierę. Przybecki był też etatowym reprezentantem Polski. W biało-czerwonej koszulce rozegrał 131 meczów i zdobył 370 bramek. W minionych rozgrywkach pełnił funkcję dyrektora sportowego sekcji piłki ręcznejPogoni Szczecin. Praca w Śląsku będzie jego debiutem na ławce trenerskiej.