Michael Biegler po wygranej z Niemcami: Karol to niesamowity człowiek

Karol to niesamowity człowiek. Pokazał, że jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji. Dziękuję mu za to - komplementował postawę rozgrywającego Vive Targi selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler.
Biało-czerwoni w rewanżowym meczu pokonali 29:28 Niemców i awansowali do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Nic dziwnego, że radości po triumfie przed niemiecką publicznością nie krył Michael Biegler. - Ten sukces jest bardzo ważny dla polskiej piłki ręcznej i polskich kibiców. W 2016 roku mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce i ważne, że młodzi zawodnicy, którzy są teraz w kadrze, będą mieli okazję ograć się na wielkim turnieju w Katarze. Niezwykle się cieszymy, że zagramy na mistrzowskiej imprezie. Cały czas patrzymy na to pod kątem występów na Euro 2016 - stwierdził.

Przyznał jednak, że łatwo wygrać z jego rodakami w Magdeburgu nie było. - To było bardzo ciężkie spotkanie. Wynik cały czas był na styku. Decydowały niuanse. Do końca nie wiadomo było, jaki będzie końcowy rezultat. Jestem mokry po tym spotkaniu, ale szczęśliwy - ocenił.

Na szczególne słowa uznania jego zdaniem zasłużył Karol Bielecki. Rozgrywający Vive zdobył 7 bramek, w tym tę kluczową 93. sekundy przed końcem dającą remis 27:27. A chwilę później za sprawą Bartosza Jureckiego biało-czerwoni rzucili zwycięskiego gola. - Karol to niesamowity człowiek. Pokazał, że jest jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji. Dziękuję mu za to - powiedział Biegler.