Strząbała: Chcemy uniknąć tego, by zawodnicy mieli dość piłki ręcznej

Po raz pierwszy od siedmiu lat Vive Targi Kielce pojedzie w letniej przerwie na zgrupowanie przed rozpoczęciem nowego sezonu.
Mistrzowie Polski poznali już plan przygotowań na rozgrywki 2014/2015. Po urlopach na pierwszych zajęciach spotkają się dopiero za dwa miesiące (za kadencji Bogdana Wenty kielczanie zaczynali nieco wcześniej) - w środę 30 lipca. - Zaczynamy dwa tygodnie wcześniej niż zwykle, bo w tegorocznych przygotowaniach chcemy grać zdecydowanie mniej meczów. Próbowaliśmy odwołać nawet turniej Heide Cup, ale nasz udział w nim był już dawno zaklepany. Chcemy oszczędzić sytuacji, by zawodnicy w trakcie sezonu mieli dość patrzenia na piłkę ręczną - tłumaczy taką decyzję "Wyborczej" Tomasz Strząbała, drugi trener Vive Targi Kielce.

Jego podopieczni najpierw przejdą badania lekarskie, a dwa dni później rozpoczną treningi. Przez tydzień będą pracować w Kielcach. W dniach 8-10 zagrają w turnieju Heide Cup 2014. Obok zespołu Talanta Dujszebajewa wystąpią duński KIF Kolding Kopenhaga oraz dwie niemieckie drużyny: Füchse Berlin i HSG Wetzlar.

Prosto po zakończeniu tego turnieju kielczanie pojadą na jedyne zgrupowanie do Arłamowa (Bieszczady). Dla nich będzie to pewna nowość, bo w ostatnich siedmiu latach pracowali wyłącznie na własnych obiektach. Obóz potrwa 10 dni.

- Siedem lat nie byliśmy na zgrupowaniu, 20 lat nie było bójki trenerów na parkiecie [w ostatnim meczu finałowym PGNiG Superligi w Płocku starli się Talant Dujszebajew i Manolo Cadenas - red.]. Nie mieliśmy również w Kielcach trenera z Hiszpanii. Czasy się zmieniają (śmiech ) i my też zmieniamy przygotowania. W Bieszczadach będziemy szlifować formę fizyczną i myślę, że da to potem efekt, czyli będziemy w optymalnej formie w najważniejszym momencie sezonu - dodaje Tomasz Strząbała.

Na zakończenie przygotowań najlepsza siódemka w Polsce zagra w mocno obsadzonym turnieju we francuskim Strasburgu. Zmierzy się w nim z katarskim El-Jaish oraz Paris Saint-Germain. Obok nich swój udział awizowali również dwaj przedstawiciele gospodarzy: Chambery Savoie i Montpellier Agllomeration oraz MKB Veszprem.

Więcej o: