PGNiG Superliga w przyszłym sezonie bez zmian

Nie będzie powiększenia PGNiG Superligi w sezonie 2014/2015. - Nie ma takiej możliwości - mówi ?Wyborczej? komisarz ligi Bogusław Trojan.
Taką decyzję podjął Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce na ubiegłotygodniowym posiedzeniu zarządu. 15 jego przedstawicieli nie zaaprobowało wniosku przedstawicieli klubów PGNiG Superligi o powiększeniu najwyższej klasy rozgrywkowej w przyszłym sezonie do czternastu zespołów. Pod wnioskiem podpisali się przedstawiciele trzech klubów: Orlen Wisły Płock, Gaz-System Pogoni Szczecin oraz Górnika Zabrze.

- Oddaliliśmy go jednomyślnie. Wniosek został do nas przysłany zdecydowanie za późno, bo pod koniec marca. Nie możemy wprowadzić takich zmian teraz i już od przyszłego sezonu, bo po co byśmy dokańczali rozgrywki play-out? Kto by za nie zapłacił? Nie miałoby to żadnego sensu, bo nikt by nie spadał - wyjaśnia decyzję Bogusław Trojan.

Komisarz Ligi nie ukrywa, że takie rozwiązanie jest możliwe dopiero od sezonu 2015/2016. - Zarząd jest gotowy na wszystkie rozwiązania i otwarty na propozycje. Jesteśmy w stanie opracować dobrze regulamin i rozgrywki zarówno z play-off, jak i też w innym systemie - zaznacza Bogusław Trojan.

Przeciwnikiem powiększenia PGNiG Superligi było też m.in. Vive Targi Kielce.

- Nie uważamy, by powiększenie rozgrywek przyczyniło się do podniesienia poziomu sportowego PGNiG Superligi. Może jednak warto by się zastanowić nad zmianą systemu ligi, by była jeszcze bardziej atrakcyjna - mówi Radosław Wasiak, dyrektor dziesięciokrotnych mistrzów Polski.