Sport.pl

44 bramki "Lwów" w Bundeslidze przed rewanżem z Vive Targi Kielce

Aż 44 bramki zdobyli zawodnicy Rhein-Neckar Löwen w ostatnim sprawdzianie przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Vive Targi Kielce.
Nie była to jednak duża sztuka, mimo faktu, że "Lwy" grały mecz w uznawanej za najmocniejszą ligę świata - niemieckiej Bundeslidze. Zmierzyli się jednak na wyjeździe z najsłabszą drużyną rozgrywek Emsdetten, która w dotychczasowych 27 spotkaniach zdobyła zaledwie... siedem punktów (trzy zwycięstwa i jeden remis) i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Trener gości Gudmundur Gudmundsson dał odpocząć dwóm swoim asom - Niklasowi Landinowi, który w Kielcach spisał się beznadziejnie (nie obronił żadnego z dziesięciu rzutów i po niecałym kwadransie usiadł na ławce rezerwowych) oraz wyborowemu snajperowi Uwe Gensheimerowi (ten też kilka razy miał w pierwszym meczu z Vive problemy z pokonaniem Sławomira Szmala). W ich miejsce zagrali - w bramce Goran Stojanović, a na lewym skrzydle Stefan Sigurmannsson. Oszczędzany był też norweski kołowy Bjarte Myrhol.

Mimo ich braku Rhein-Neckar Löwen nie miał żadnych problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Kolejny raz skutecznością błysnął środkowy rozgrywający Andy Schmid, który zdobył aż trzynaście bramek. Dziewięć trafień to dzieło Sigurmannssona.

W poniedziałek "Lwy" zagrają w Maanheim rewanżowy pojedynek 1/8 finału Ligi Mistrzów z Vive Targi Kielce.

TV Emsdetten - Rhein-Neckar Löwen 32:44 (12:19)

Rhein-Neckar Löwen: Stojanović - Schmid 13, Sigurmannsson 9, Harbok 6, Petersson 3, G. Guardiola 3, Ekdahl Du Rietz 2, Prodanović 2, I. Guardiola 2, Groetzki 2, Manojlović 1, Sesum 1.

Więcej o: