Vive z Azotami Puławy w półfinale Pucharu Polski

Azoty Puławy będą rywalem Vive Targi Kielce w półfinale Final Four Pucharu Polski. Losowanie par półfinałowych odbyło się w piątek w południe w siedzibie ZPRP
Azoty Puławy w drodze do Final Four wyeliminowali - w I rundzie na wyjeździe Piotrkowianina 38:32 (17:17) a w 1/4 finału w dwumeczu Gaz-System Pogoń. Szczecinianie ze względu na olbrzymie kłopoty z kontuzjami oddali dwumecz walkowerem.

W drugim starciu półfinałowym Orlen Wisła Płock zmierzy się z Chrobrym Głogów. Pojedynki zaplanowane są na drugi weekend kwietnia. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy zostaną rozegrane. W grę wchodzą dwie opcje - półfinały w piątek 11 kwietnia a decydujące mecze w sobotę 12 kwietnia. Druga możliwość to półfinały w sobotę a finały 13 kwietnia.

Decyzja, kto ostatecznie będzie organizatorem turnieju, ma zapaść na posiedzeniu zarządu ZPRP, który będzie obradował 17 marca.

Obrońcą trofeum jest Vive Targi. Kielczanie mają też wraz z Orlen Wisłą Płock najwięcej zwycięstw w historii rozgrywek. Obie siódemki triumfowały po dziesięć razy.