Vive znów nie dało się ograć potędze. Remis z THW Kiel

Vive Targi Kielce po raz kolejny nie dało się pokonać najbardziej utytułowanej drużynie ostatnich lat THW Kiel. Dzięki remisowi w Kilonii mistrzowie Polski zapewnili sobie przynajmniej trzecie miejsce w grupie.
Kielczanie pokazali się w Niemczech z bardzo dobrej strony. W pierwszej połowie imponowali dokładnością i pomysłem w ataku pozycyjnym, świetnie funkcjonowały kontrataki kończone najczęściej przez Manuela Strleka i Ivana Cupicia. Dobrze też spisywał się w bramce doświadczony Chorwat Venio Losert. Trener Talant Dujszebajew mógł być też w miarę zadowolony z obrony 5-1, choć popełniała błędy, zwłaszcza przy kryciu leworęcznego bombardiera Marko Vujina. Dzięki temu jego zespół cały czas prowadził nawet trzema bramkami.

- Kiel na pewno będzie chciał szybko odrobić straty w drugiej połowie. Są tak doświadczeni, że na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą. Już niejednokrotnie pokazywali, że potrafią odrabiać nawet większe straty. Kielce muszą robić to co do przerwy i to powinno zapewnić im dwa punkty - przyznał "Wyborczej" w przerwie meczu Mariusz Jurasik, były rozgrywający kieleckiej siódemki, a obecnie Górnika Zabrze.

Niestety jego słowa się sprawdziły. Gospodarze niesieni głośnym dopingiem kibiców szybko odrobili straty. Znacznie poprawili grę w ofensywie i już w 42. minucie doprowadzili do remisu 20:20. Kielczanie stracili dobrą skuteczność w ataku, przegrali kilka pojedynków sam na sam z reprezentantem Szwecji Sjostrandem. W efekcie w 49. minucie przegrywali już 22:25. - Mamy jeszcze dziesięć minut, dwie bramki, nie ma problemów - motywował kapitan Grzegorz Tkaczyk na czasie.

Te słowa pomogły, bo za chwilę był remis i doszło do emocjonującej końcówki. 120 sekund przed końcem trafia Jachlewski i jest 28:27 dla mistrzów Niemiec. Za chwilę rzut Jallouza broni Szmal, a do remisu rzutem... ze skrzydła doprowadza świetnie grający po przerwie Michał Jurecki. W odpowiedzi znów znakomicie w bramce spisuje się Szmal, Vive ma 15 sekund na zdobycie zwycięskiego gola, ale nie starcza czasu. Z drugiej strony sędziowie nie odgwizdują ewidentnego faulu na Jachlewskim, po którym powinien być rzut karny.

Po tym remisie Vive Targi Kielce zapewniło sobie przynajmniej trzecie miejsce w grupie. Wciąż ma też szansę na zajęcie drugiej pozycji. Musi w ostatniej kolejce pokonać u siebie Orlen Wisłę Płock (niedziela godz. 19) i liczyć na porażkę duńskiego KIF Kolding u siebie z francuską Dunkierką.

Prosto z Niemiec mistrzowie jadą do Szczecina, gdzie we wtorek o godz. 18 z miejscową Pogonią rozegrają awansem mecz 17. kolejki PGNiG Superligi. Zaległy z minionej, 16. kolejki pojedynek w Hali Legionów z wicemistrzami Polski, Orlenem Wisłą Płock przełożono na 12 marca.

THW Kiel - Vive Targi Kielce 28:28 (13:16)

Kiel: Sjostrand - Vujin 10, Toft Hansen 6, Jicha 4, Sigurdsson 2, Jallouz 2, Ekberg 2, Wiencek 1, Lauge 1, Sprenger.

Vive Targi Kielce: Losert, Szmal - Jurecki 7, Cupić 5, Strlek 3, Bielecki 3, Aginagalde 3, Chrapkowski 2, Jachlewski 1, Olafsson 1, Lijewski 1, Buntić 1, Rosiński 1, Tkaczyk, Grabarczyk, Zorman.