Szmal: Po tej wygranej będą mi dokuczać na treningach [VIDEO]

- Absolutnie nie spodziewałem się tego wyróżnienia, nawet rozmawiałem o tym wcześniej z żoną i stawialiśmy na kogo innego - mówi Sławomir Szmal, zwycięzca plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2013.
Kielecki bramkarz po raz pierwszy wygrał nasz plebiscyt sportowy. Laureat nie ukrywał zaskoczenia z państwa wyboru. - Absolutnie nie spodziewałem się tego wyróżnienia, nawet rozmawiałem o tym wcześniej z żoną i stawialiśmy na kogo innego. Cieszę się, że kibice widzą oraz doceniają to, co robię - przyznał popularny "Kasa".

Na pierwszym miejscu zdetronizował swojego klubowego kolegę Michała Jureckiego. - Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz drugi jestem na podium. Utraty pierwszej lokaty wcale nie traktuję jako porażkę. Podium to jest podium, to wspaniała sprawa - dodał "Dzidziuś".

Po raz kolejny na podium wśród szkoleniowców był też Dariusz Daszkiewicz. - Po raz trzeci znalazłem się na drugim miejscu. Śmiałem się nawet, że mam trzech synów i dla jednego tej statuetki brakowało. Teraz każdy będzie miał swoją i chłopaki nie będą się kłócić - uśmiechał się szkoleniowiec Effectora Kielce.

Zadowolenia nie krył również Grzegorz Nowaczek, trener Rushha Kielce, który głosami kapituły został uznany Zasłużonym dla Świętokrzyskiego Sportu. - Jestem ogromnie zaskoczony. To nagroda dla całego środowiska bokserskiego. Mam nadzieję, że w 2014 roku kibice boksu będą mieli jeszcze więcej powodów do radości - powiedział Nowaczek.

Więcej o: